Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kartondan Nihale ve Bardak Altlığı Yapmaya Ne Dersiniz?

İş yerime günde en az 10 koli malzeme geliyor. Ürünleri yerleştirdikten sonra karton kutuları atıyoruz. Herşeyi değerlendiren insan zekasına hayranım ama benim aklıma gelmiyor hiç böyle şeyler. E bende ne yapıyorum? Madem akıl edemiyorum muhakkak bir akıl eden vardır diyorum ve araştırıyorum. Bu kartondan nihaleyle de araştırmalarım sonucunda karşılaştım ve çok beğendim. Sizin de ilginizi çeker böyle şeyler dedim ve sizinle paylaşmak istedim. Malzemelerimiz çok basit;

- Karton

- Makas, maket bıçağı

- yapıştırıcı

- kurdela

Gelelim yapılışına;

- Kartonumuzdan aynıı boyutlarda ince, uzun şertiler kesiyoruz. Sadece bir adet şeridimiz diğerleri ile aynı boyutta ama 3 katı daha geniş olacak.


 Kartonlarımızın iyi kıvrılması için boyuna ortadan ikiye maket bıçağı ile inceltiyoruz. Her bir parçanın üstüne yapıştırıcı dökerek çok sıkı bir rulo yapıyoruz.


 Büyük ruloyu ortaya alıyoruz ve küçük ruloları etrafına yapıştırıyoruz.
Bu şekilde bardak altlığımız hazır. Etrafını kurdela ile çevirerek süsleyebilirsiniz.

 Nihale için devam ediyoruz. Şu ana kadar yaptığımız nihalenin ortasını oluşturuyor. Büyütmek için kestiğimiz karton şeritleri hiç rulo yapmadan orta kısmın etrafına doluyor. İstediğimiz büyüklüğe ulaştığında nihalemiz hazır.Yine etrafını kurdela ile sarıp süsleyebiliriz.

Projenin orjinali için tık tık http://myevaforeva.blogspot.com/2009/08/hot-pad-tutorial.html

1 yorum:

  1. Bunlar hayatta her insanın bilmeye ihtiyacı olabilecek konular . Paylaştıklarınız umarım birinin işine yarar . Dell laptop yedek parca olarak sizi takip eder paylaşımlarınızın devamını bekleriz .

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll