Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Cilt Çatlakları İçin Öneriler9 ay önce doğum yaptım. Zamanımın büyük bir çoğunluğunu kızımla geçiriyorum. Bu yüzden kendime zaman ayırabildiğim pek söylenemez. Doğum öncesi hamilelik sürecinde kendime ve bakımıma daha çok özen gösteriyordum. Pek çok hamile bayanın olduğu gibi benim de en büyük endişem doğum öncesi ve doğum sonrası oluşma ihtimali yüksek olan çatlaklardı. Çatlakların oluşumunun genellikle kalıtsal olduğu söylense de ben gerekli önlemler alındığında en azından daha az oluşmasının sağlanabileceğini düşünüyorum. Annemin doğum sonrasında çok sayıda çatlağı oluşmuş. Bu durum beni daha da tedirgin etmişti. Bu yüzden bu mevzuyu daha da önemsedim. Ve sonuç olarak sıfır çatlakla bu süreci geçirdim. Aldığım önlemler olmasaydı da yine çatlak oluşmazmıydı onu bilmiyorum ama diğer doğumumda da aynı uygulamalardan yararlanmayı düşünüyorum. Gelelim benim yaptıklarıma;

- Cildin esnekliği için sıvı alımı çok önemli olduğundan her gün 3 litre su içtim.

- Sabah ve akşam dairesel hareketlerle masaj yaptım.

- Duşta karın ve üst bacak bölgesini keseledim.

- Çatlak tedavisinin en etkili markalarından Babe çatlak kremi benim krem tercihi oldu. Sabah ve akşam düzenli olarak kullandım. Kremi güvenilir ve uygun fiyatlı satış yaptıklarını düşündüğüm dermoeczanem.com sitesinden aldım.- Annem kakao yağı almış. Zaman zaman bu yağıda uyguladım. Etkisi oldu mu bilmiyorum ama kokusu oldukça güzeldi.

Oluşan cilt çatlakları doğum sonrasında çeşitli tedaviler ile yok edilebiliyor. Annem lazer uygulamaları ile 30 yıl sonra çatlakların görünümünü hafifletmeyi başardı. Daha erken uygulama yapılsa başarının daha yüksek olacağı söylendi. Annem yine de sonuçtan memnun.

2 yorum:

  1. bende 3.5 aylık hamileyim..bende oluşacak çatlaklara şimdiden önlemimi almaya başladım..bu kremi kullananlar çoğunlukla memnun kalmış..

    YanıtlaSil
  2. hem çatlaklar hemde selülütler başa bela:S bende elimden geleni yapmaya çalışıyorum, güzel bir paylaşım,teşekkürler.. bende masaj ve kese olayına dikkat ediyorum..

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll