Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Banyoda Neler Oluyor?


Banyo; kişilerin rahatladığı, arındığı faaliyetlerin yapıldığı kıymetli bir mekan. Banyosuz bir ev düşünülemez. Ama banyoyu sadece amacı doğrultusunda mı kullanıyoruz? Yapılan araştırmalar banyoda yapılanların sayısının hiçte az olmadığını ortaya koyuyor. Araştırmalardan çıkan çarpıcı sonuçlar;

- Tuvalette geçen zamanı kayıp olarak görenler, bu zamanda yapılacak başka aktivite arayışına giriyor. Tuvalet sırasında gazete, kitap gibi yayınların okunma oranı araştırmaya katılanların %50 sini oluşturuyor.


- Akılı telefonların hayatımıza girmesi ile cep telefonu bağımlılığı daha da arttı. Akıllı telefonlar sayesinde telefonla yapılacak işlemlerin sayısı epey artsa da, telefonun konuşma amacı hala etkinliğini koruyor. Yapılan araştırmalara göre ise telefon görüşmelerini tuvalette yapanların sayısı ise %16.


30-35 yaş aralığında eşit sayıda kadın ve erkeğin oluşturduğu araştırma grubunda katılımcıların yarısına yakın bir kısmı; kitap, dergi, gazete gibi yayınları okumanın yerine akıllı telefonlarının aracılığı ile sosyal medyayı takip ettiklerini dile getirmiş. En çok takip edilen sosyal medya sayfası ise facebook.


- Yapılan araştırmalar duş süresinin ortalama 10 dakika olduğunu gösteriyor. Banyo da geçirilen toplam süre ise ortalama yarım saat. Araştırma grubu bayanların ağırlıklı olduğu bir grup olarak seçildiği taktirde bu sürenin 1 saate kadar çıktığı gözlemlenmiş.


- Erkeklerin banyoda geçirdikleri zamanın haftada ortalama olarak 105 dakika olduğu düşünecek olursak, bu süre içerisinde 600 sayfa civarındaki 2 kitabı bir sene içinde okuyabilecekleri sonucunu çıkarabiliriz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll