Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Hediyenizin Beğenildiğini Nasıl Anlarsınız?Hediye vermek bazılarımız için içten gelen bir arzu olsa da, toplumsal baskıların etkisi ile de hediye alanları sayısı hiç te az değil. Özellikle özel günlerde insanı hediye almaya teşfik eden hatta zorlayan pek çok reklam çalışması yapılıyor. Bu reklamların bir çoğu o kadar başarılı ki, hediye almadığımız durumda sevgimizi, değer verdiğimizi gösteremiyormuşuz gibi hissediyoruz. Hediye almanın en zor kısmı ise hediye seçmek olsa gerek. Herkes aldığı hediye beğenilsin, makbule geçsin ister tabiki ama malesef bu her zaman mümkün olmuyor. Kişisel zevklerin ve ihtiyaç durumlarıın farklılığı ya da beklentiler bu duruma sebebiyet verebiliyor.


Bu konu nerden aklıma geldi onu belirtmek isterim. Sabah işe gelirken arabada radyo dinliyordum. Kadir Çöpdemir ve Saba Tümer'in sohbetine denk gelince o frekansta kaldım. Konu hediyeleşme idi. Konu başlığım olan ' Hediyenizin beğenildiğini nasıl anlarsınız?' sorusunu ise Saba Tümer Kadir Çöpdemir'e yöneltti. Kadir bey'in cevabı bana 'bak bu harika' dedirttiği için sizinle bunu paylaşmak istedim.

Peki aldığımız hediyenin beğenilip beğenilmediğini nasıl anlarsınız?

Kadir  Çöpdemir'e göre bunu anlamak çok kolay. Hediye alınan kişiın hediyeyi açtıktan sonraki kelimeleri bize iyi bir ip ucu oluşturuyor. Hediyeyi açtıktan sonra hediyenin adını söylüyorsa hediyeyi beğenmediğini anlayabilirmişiz. Mesela ' aa bana çanta almışsın, sağol' ya da ' aa çantaymış' gibi cümleler hediyeyi beğenmediğine dair sinyal oluşturabiliyor. Eğer ' aa çok güzel, tam da ihtiyacım olan şeydi, çok sağol' gibi hediyenin adının geçmediği bir cümle kurulmuşsa, o zaman hediyenin beğenildiği anlayabilirmişiz.

7 yorum:

 1. ilginçmiş.. ama kesinlikle buna dikkat edeceğim bir hediye verdiğimde çokta hoş bir yayın olmuş :)

  YanıtlaSil
 2. Farklı bir bakış açısı..Olabilir de olmayabilirde:)Yine de faydalı bir bilgi...Teşekkürler...Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. ne olursa olsun, hediye alındığı zaman sevincimizi paylaşmamız lazım. çünkü kişi bizi düşünmüş, vakit ayırmış, ona para harcamış. küçükte olsa, büyükte olsa sevinmek lazım :)

  YanıtlaSil
 4. Çok ilginç bir yorum. Tam da bana çanta hediye edilmişti. Çok da beğendim. Ama ilk cümlemi kesinlikle hatırlamıyorum!!!
  Gerçekten hediye seçmek çok zor. Bence sözler kadar, paketin ilk açıldığındaki yüz ifadesi de çok önemli...

  YanıtlaSil
 5. bende dikkat edeceğim mutlaka.

  YanıtlaSil
 6. ilginçmiş bundan sonra bende dikkat edeceğim

  YanıtlaSil
 7. İlginç bir detaymış.demek böyle söylendiği test edilmiş. Yoksa kadir bey nerden bilsin

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll