Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?Yüzün hatlarını belirlemede kaş şekli oldukça önemlidir. Sadece kaş şekli ile bakışların verdiği anlamı bile değiştirmek mümkün. Bu yüzden yüz hatlarınıza uygun, istediğiniz etkiyi yaratan kaş şekline karar vermek önem taşıyor. Keskin hatlara sahip kaş modelleri, yüz şeklini daha da ön plana çıkarabiliyor. Yuvarlak hatlara sahip kaş modellerini ise daha çok dikkat çekmekten hoşlanayan kişiler tercih ediyor. Yüz şekline uygun, doğru kaş şeklinin ise bir formülü mevcut. Üç aşamada sizin için doğru hatları taşıyan kaş modeline sahip olabilirsiniz.

1. Aşama
Burnumuzun bir yanından kaşımızın başlangıç noktasına dik bir çizgi çekiyoruz. Bu bölge bizim için doğru kaş başlangıcını belirtiyor.

2. Aşama
Bu aşama, kaşa şekil verilirken en çok hata yapılan aşamayı oluşturuyor. Bu aşamada kaşın kavis verilmesi gereken noktasını belirliyoruz. Doğru yapılan kavis, kaş şeklinin çok daha hoş görünmesini sağlıyor. Bu noktanın belirlenmesi için burnumuzun aynı noktasından başlayan ve göz bebeğimizin ortasından geçen bir doğru çiziyoruz.


3. Aşama
Bu aşamada ise kaşımız için doğru bitiş noktasını belirliyoruz. Burnumuzun aynı noktasndan göz şeklimizin bittiği noktayı kesecek şekilde bir doğru çiziyoruz. Bu doğrunun kaşımızı kestiği nokta, bizim yüz şeklimiz için doğru noktadır.
Kaş şeklimizi belirledikten sonra dilerken daha net bir görünüm elde etmek için kaş kontürü yapabiliriz. Bunun için kaş kalemi ya da fırçaya ihtiyacımız olacak. Renk seçimi olarak ise saç rengimize uygn bir ton seçersek uyum yakalayabiliriz. Kaşların dikkat çekmesini arzu edenler ise saç tonundan daha koyu bir rek ile vurgu yapabilirler. Kaş diplerinden başlayarak kalemi hafif dokunuşlarla kaş boyunca gezdirerek kaş kontürü işlemini tamamlayabiliriz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll