Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Baba Elinden Peynirli Sebzeli Erişteİş yerimde yemekleri partronumun bizzat kendisi yapar. Partonum da babam olur:) İş yerimizde benimle birlikte toplam 6 kişiyiz. Babam 6 gün 6 kişilik yemek yapıyor her hafta. Biz 3 kişilik bir aileyiz ve bana 3 kişilik yemek yapmak bile zor geliyor. Zaten hergün de yapamıyorum. Yemeği fazla yapıp iki gün yiyoruz bazen. Babam ise her gün ayrı yemek yapıyor. Kendisini bu konuda her zaman takdir etmişimdir. Bugün ise benim için özel bir yemek vardı menüde: Peynirli sebzeli erişte. Ben erişteyi çok sevdiğim için bu yemeğin bendeki yeri ayrıdır. Eriştelerimiz ise sebzeliydi; domatesli, ıspanaklı, pancarlı. Erişteleri ise Evişi organik facebook sayfasının sahibesi Esra Hanım hazırladı. Erişteler gerçekten çok lezzetli olduğu için hepimiz 2'şer tabak yedik. Erişte hazırlamak için vakit bulamayanlardansanız Esra Hanım'ın eriştelerini şiddetle tavsiye ederim. Babam bu lezzetli erişteleri çok az suda suyunu çektirerek haşlamış. Eritilmiş tereyağı ile lezzetini daha da arttırmış. Üzerine de peynir rendeleyerek servis yaptı. Bize de afiyetle yemek düştü. Esra Hanım'a tüm iş yeri çalışanları olarak teşekkürleri borç biliyoruz.Bu nefis portakal reçeli de Esra hanm tarafından yapılmış. Portakalı çok seven biri olarak bu reçele bayıldım. Kendisi ile uzun zamandır yapmak istediğim portakal reçelli kekini yapmak istiyorum. Yapınca sizinle de tarifi paylaşacağım.

Esra hanıma elinin lezzetini katarak hazırladığı bu lezzetli ürünler için tekrar teşekkür ederim. Siz de el yapımı ve organik olan bu leziz ürünleri satın almak istiyorsanız Esra Hanım'a Evişi Organik facebook sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

6 yorum:

 1. Bayılırı erişteye,birde ev yapımı olursa değmeyin keyfime..süper görünüyor..portakal reçelli kekin tarifini bekliyorum..sevgilerimle Nurşen..

  YanıtlaSil
 2. Babacığının ellerine sağlık,

  YanıtlaSil
 3. babanız mı yapıyor, maşallah babanıza, ne güzel, yemek sorunsalı bizde de var maalesef...

  YanıtlaSil
 4. Böyle babaya can kurban:) herkese nasip olmaz, kıymetini bilin:)) maşaAllah babanın ellerine sağlık. Sızede afiyet şifa olsun. Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. babanızın eline sağlık ben de yemek yapamıyorum çok fazla artık zamansızlıktan mı eringenlikten mi bilmiyorum ama bence yemek yapma bir gönül işi sevmek gerekiyor :))

  YanıtlaSil
 6. Kayınpederim de harikalar yaratır, ailede yemek yapan bir baba bence de büyük ayrıcalık ne de olsa en baba lezzetleri tatma fırsatı oluyor insanın :)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll