Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Amerika'da Doğum Yapmak Artık Çok Kolay


Artık doğum için Amerika'ya gitmek trend. Sadece tanınmış isimler değil, sizin benim gibi aileler de doğumlarını gerçekleştirmek için Amerika'ya gidiyorlar. Bu alanda yaptığım araştırmaların tümü beni Yeni Bir Hayat yurtdışı sağlık danışmanlık firmasına yönlendirdi.


Web sitelerinde Amerika'da doğum süreci hakkında çok kapsamlı bilgiler bulunuyor. Yeni Bir Hayat'ın kurucusu Şevki Akaydın'dan ise daha da kapsamlı bilgiler aldım. Bunları ise sizlerle paylaşmak istiyorum.

En çok merak ettiğim ise Amerika'da doğum yapmak zor mu sorusu idi. Şevki Akaydın'ın verdiği bilgilere göre bu hiç öyle düşünüldüğü kadar zor değil. Zira Yeni Bir Hayat Türkiye ve Amerika ofisleri aracılığı ile tüm süreci sizinle birlikte sizin için organize ediyor. Kalacağınız evden, hastane ve doktor randevularınıza kadar herşey sizin gidişinizin çok öncesinde planlanıyor. Oraya vardığınız da sizi Türk rehberiniz karşılıyor ve dönüşünüze kadar size yardımcı oluyor. Hatta bazı şehirler Türk doktor seçme şansınız bile mevcut.

Diğer öğrenmek istediğim ise Amerika'da doğumun avantajlarının neler olduğu idi. Amerika'da gözlerini dünyaya açan bebeklerin Amerikan vatandaşı olduklarını biliyordum. Ancak bunun vizesiz seyahat ve Amerika'da yaşama dışında başka artılarının olup olmadığından emin değildim. Oysa Amerika'da doğmanın birçok başka avantajı da varmış. Örneğin Amerika'da lise eğitimi ücretsiz olarak alınabiliyor. Amerikan üniversitelerinde Türk öğrencilere kıyasla çok düşük ücretlerle eğitim yapılabiliyor. Ayrıca Türkiye'de de bazı özel kolejlere sınavsız olarak girmek de mümkün. Amerika'da doğum ayrıca bebeğe ileride Türk üniversitelerine yabancı öğrenci kontenjanı ile girmek ayrıcalığını da kazandırıyormuş. Yani avantajlar oldukça fazla.

Son olarak öğrenmek istediğim ise doğum için ne zaman Amerika'ya gitmek gerektiği ve doğumdan ne kadar sonra Türkiye'ye dönüş yapılabileceği idi. Yeni Bir Hayat anneleri hamileliklerinin 7. ayında yani 28 ve 32 hafta arasında Amerika'ya seyahat ediyorlar. Bu en ideal dönem zira, uçak yolculuğu nispeten daha kolay oluyor. En çok tercih edilen şehirler ise Los Angeles, Miami, Tampa ve Austin gibi Amerika'nın güneyinde yer alan ve yılın her ayında ılıman iklime sahip olan bölgeler. Doğumdan ortalama 3 hafta kadar sonra ise Türkiye dönmek mümkün.


5 yorum:

 1. Ne güzel bi bilgi. Ben sadece bi ayağı yurtdışında olanlar gidiyor diye düşünürdüm. Masrafı yaklaşık ne kadarmış peki? Doğum yapcakmışımcasına ilgilendim ama daha evli bile değilim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amerikada dogum yapmak hastaneden hastaneye degisiyor zaten Amerikada saglik sektoru malesef cok pahali eger sigortaniz yoksa maliyet baya bir artar sigortaliysaniz 2-3 bin dolar gibi bir parayla yirtarsiniz :)

   Sil
 2. Çok faydalı bir yazı olmuş, eline sağlık.

  YanıtlaSil
 3. İlginçmiş. Tabii buna Amerika da doğan bebeklere vatandaşlık hakkı vermesinin de etkisi oluyordur sanırım. Zira sonradan o hakka sahip olmak çok zor. Düşünenler için çok faydalı bir yazı olmuş. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Evet gercekten avantajli kisimlari cok fazla faydali bir yayin olmus ellerinize saglik :) blog kesfi etkinligi sagolsun bir suru yeni fikir gorduk :)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll