Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Dekoratif ve Kolay Defter Kaplama YöntemiOkul sezonunun başlarında okul döneminde çocuğu olan her evde defter kaplama aktivitesi yoğun bir şekilde yapılıyor. Gerçi hala yapılıyor mu bilmiyorum, herşey çok gelişti hazır defter kapları yaygınlaşmış olabilir. Benim ilkolula gittim dönemde hazır ürünler bulunmadığı için tüm defter ve kitaplar evde tek tek kaplanır ve her birine etiket yapıştırılırdı. Hatta bu iş çok ciddiye alındığı için öğretmenler hiç üşenmez tek tek defter, kitap kontrolü yapardı. günümüzde bu süreç nasıl işliyor, okul çağında çocuğu olan biri bilgi verirse çok memnun olurum, merak ettim. Ben de el kabiliyeti o dönemde de olmadığından benim tüm kaplama işlemlerim annem tarafından yapılırdı. Belki de bu yüzden el kabiliyetim gelişemedi bilemiyorum:) Ama kendi kızımın hiç bir el kabiliyetini geliştirecek çalışmasını ben yapmayı düşünmüyorum:)

Bu postumda çok beğendiğim kolay defter kaplama yöntemi örneğini sizlerle paylaşmak istedim. Bu uygulama hem çok pratik hem de oldukça hoş bir sonuç elde etmeyi sağlıyor. Gerekli malzemelerin kolaylıkla temin edilebildiği dıy projelerini çok beğeniyorum. Pratik defter süsleme projesinin malzemelerini de kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Gelelim basit defter kaplama yöntemimize; tüm projelerde olduğu gibi bu projede de önce malzemeleri temin ediyoruz. Malzemeler;spiralli defter, makas, dergi sayfaları, yapıştırıcı, tutkal ve fırça.

Kaliteli kuşe kağıda basılmş dergi ve katalogları tercih edersek çok daha kaliteli bir iş çıkarabiliriz. Renkli kuşe kağıtlarımızı eşit üçgen parçalar halinde kesiyoruz. Her birinin farklı renk ve desende olmasına özen gösteriyoruz. Daha sonra zevkimize göre kombin yaparak defterin kapağına yapıştıyoruz. Spiralli defter kullanırsak daha hoş bir görünüm elde edebiliriz.


Son olarak daha parlak bir görünüm ve dayanıklılık sağlaması amacıyla fırça yardımıyla üzerinden şeffaf tutkal ile geçiyoruz. Şık bir görünüme kavuşmuş defterimiz kullanıma hazır.
5 yorum:

 1. ödülün var tatlım :*

  http://misstuti.blogspot.com.tr/2014/10/dart-odulumu-wuuuww.html

  YanıtlaSil
 2. iyi ve şık bir fikir:)
  teşekkürler güzel paylaşım için.

  YanıtlaSil
 3. ne güzel fikir !üstelik temelde geri dönüşüm :) teşekkürler..

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll