Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Eski Kotlar Dantelli Şort Oluyor


İster erkek olalım ister kadın, günlük giyim tarzımızın vazgeçilmezleri arasında jean pantolon modelleri muhakkak yer alıyordur. Bazılarına göre kot pantolonların rahat olmadığı söylense de ben oldukça rahat olduğunu düşünüyorum ve haftanın neredeyse 6 günü jean pantolon giyiyorum. Hal böyle oluca gardıropta model model, renk renk jean pantolon yer alıyor. Çok sık giydiğim için mi yoksa kot pantolonların yapısı gereği mi bilemiyorum ama pantolonların özellikle diz kısımlarından sıklıkla yıpranıyor. Yaratıcı kişilikler eski, yıpranmış kotlarını atmaz, değerlendirir. Ben de genellikle yıpranan kısım üzerinden kestirip kapri yaptırıyorum. Ama bugün alternatif bir kot pantolon yenileme fikri paylaşacağım. Jean pantolon yenileme yöntemi ile dantelli şort yapabiliriz. Bu şortlar o  kadar şık bir görünüme sahip ki kimse onların eski bir kottan bozma olduğuna inanamayacak. Bu uygulamada kullanacağımız dantel tamamen size kalmış. İstediğiniz renk ve desende dantel tercih edebilirsiniz. Örneğimizde üçgen parça dantel kullanılmış ama siz kare bir parçayı üçgen kesilen yere içten diktiğinizde de aynı üçgen görünümü elde edebilirsiniz. Yani üçgen dantel parça bulmak zorunda değilsiniz. Basit bir uygulama ve kolay bulunabilir malzemeler ile eski kot pantolonları dantel süslemeli şort haline kolaylıkla getirebilirsiniz. Gelelim uygulamamızın detaylarına;

- Bize lazım olan eski bir jean pantolon, makas, iğne, iplik ve dantel


- Kot pantolonu yenilemek için istediğimiz yerden kısaltarak şort elde ediyoruz. Daha sonra şortun yan kısımlarından üçgen olacak şekilde parça çıkartıyoruz.


- Daha sonra dantel parçayı üçgen kısımın üzerine koayarak iğne ile sabitliyoruz.


- Sabitlediğimiz dantelin kenarlarından iğne iplik yardımı ile dikiş geçiyoruz.


İster tek, ister çift taraflı olarak bu uygulamayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Ben ortaya çıkan görünümü çok beğendim.


Dantel parçayı ve danteli ilave edeceğiniz yeri değiştirerek farklı görünümler elde edebilmeniz mümkün. Danteli beyaz olarak tercih edildiği örnekler paylaştım ama toz pembe ve turkuaz dantellerin de bu uygulamaya çok yakışacağını düşünüyorum. Tabiki zevk ve tercih sizin ama bu kot pantolondan şort yapımı uygulamasını yaz döneminde uygulamanızı öneriyorum.6 yorum:

 1. çok şık duruyor, bende sneye kendi şortumu biraz modifiye ediyim:) çok begendim..

  YanıtlaSil
 2. Yetenekli hatunları tebrik ediyorum. Bir tane de benim için dikip giymelerini istiyorum. Yeniden değerlendirme, iki türlü güzelliği var: Biri parasal yönden diğeri de yaratıcılık.

  YanıtlaSil
 3. en iyisi terziye vermek :p

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel olmuş, bayıldım..

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll