Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Güle Güle Selülit, İstenmiyorsun!Portakal kabuğuna benzer görünümü ile sıkça anılan bir ve istenmeyen bir deri rahatsızlığı olan selülit, özellikle kadınların korkuları rüyalarının başında geliyor. Hamileliğim boyunca ve doğum sonrasında hiç çatlağım olmadı ama basen bölgemde beni rahatsız edecek düzeyde selülitler meydana geldi. Kızımın bana hatırası olarak kabul etmeye çalışsam da gözüme battıklarını itiraf etmem gerek. Araştırmalarımda selülit sorunuma da sıkça yer veriyorum tabiki. Pek çok cilt sorununda olduğu gibi selülitte de etkili olan daha meydana gelmeden önlem almak. Ama yinede benim gibi selülitle çoktan tanışmış kişilerin de tedavi amaçlı yapabileceği basit ip uçları var. Ben 2 aydır düzenli olarak bu postumda aktaracağım reçeteleri uyguluyorum. Tam olarak pürüzsüz bir görünüme kavuşamasam da ilerleme kaydettiğimi söylemek isterim. Uygulamalara devam edeceğim. Tamamen kurtulmayı başarırsam sizinle muhakkak paylaşırım. Yinede azlaması bile önem taşıdığı için bu uygulamaları da size de önerebilirim.- Selülit kişilerin yaşam tarzları ile doğrudan ilgilidir. Yorucu bir yaşam ve sağlıksız beslenme selülitlerin azmasına zemin hazırlar. Ben şu aralar daha erken yatmaya, meyve, sebzeyi daha sık tüketmeye ve kahvaltı yapmadan evden çıkmamaya özen gösteriyorum. Et tüketeceksem ızgara yapmaya, kızartmalardan uzak durmaya çalışıyorum. Su içmekte selütitlerin azaltılmasında oldukça faydalı. Ben emziren bir anne olduğum zaten en az 2 litre su içmeye dikkat ediyorum.- Hareketsiz kalmak yerine kan dolaşımını arttırmak için egzersiz yapmak gerekiyor. Ben kan dolaşımını arttırmak için her banyoda kese ile selülitli bölgeye masaj yapıyorum.


- Badem yağının cildi yumuşattığı ve selülitlere iyi geldiğini duymuştum. Hamilelik döneminde de çatlakları önlemek için badem yağı kullanmıştım. Kalan badem yağını banyo sonrasında selülitli bölgeye dairesel hareketlerle uyguluyorum.


Sizin de bildiğiniz selülitleri yok etme ip uçları varsa paylaşmanızdan mutluluk duyarım. Sağlıklı günler diliyorum.5 yorum:

 1. :) Biberiye de tavsiye ederim. Hem yağını masaj da yapraklarını da çay da:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çay olarak içeyim o zaman severim bitki çaylarını sağol canım.

   Sil
 2. kahve ile masajı öneririm, banyo batıyor ama kafein işe yarıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilk defa duydum kahveyi. Denemem lazım teşekkürler

   Sil
 3. step yaparak epey bir azalttım . yoğun hareketler iyi geliyor selülite ;)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll