Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

İncili Aksesuarlarla Göz Kamaştırın

Mücevherler arasında en çok sevdiğim, asil duruşu ve zarfiliği ile beni büyüleyen incidir. İcili aksesuar modellerinin taktığı kişiye asalet kattığını ve şıklık sağlasdığını düşünüyorum. İnci sadece benim değil pek çok kadının ortak tutkusudur sanırım. Bu harika taşın kullanımı çok eski dönemlere dayanıyor. Eski dönemlerde sadece çok asil insanların sahip olabildiği bu mücevher, kıymetli takıların süslemesinde kullanıyordu. Bu değerli taşdoğal olarak yetiştiği gibi popülerlik kazanınca yapay olarak da üretilmeye başlandı. Tqbiki fiyatlar da şekline, üretimine göre farklılık göteriyor. Orjinal bir ürün alınacaksa sertifika kontrolü yapmakta fayda var. Orjinaltaşalr tamamen doğal olrak istiriyde içinde ywetiştiği için her zaman simetrik bir görünümleri olmayabiliyor. Yani incide asimetrik görünüm orjinalliği desteklediği için daha makbul.

Günümüzde popülerliği artınca orjinal inci temin edemeyenler için imitasyon modelleri piyasaya sürüldü. Pek çok tasarımcı da koleksiyonlarında incili tasarımlara yer veriyor. İnci modası öyle bir yaygınlaştı ki sadece takılar da değil kıyafet ve çeşitli aksesuarlarda da inci esintilerine rastlamak mümkün. İncinin kullanım alanı yaygınlaşmasına rağmen yine de ici denilince benim aklıma ilk olarak inci kolye geliyor. 

İnci kolyelerin hem günlük kıyafetle hem de abiye kıyafetlerle harika bir kombin oluşturduğunu düşünüyorum. Son dönemlerde inci yüzük modeleri de oldukça popüler olmaya başladı. Şu aralar moda olan ikili yüzük modelerinde de inciler sıklıkla yer alıyor. Büyüklüğü, renk tonu ve şekli modelele göre farklılık gösteriyor. Benim gibi inci tutkunu olanlar için biribirnden güzel modeller derledim. Özellikle yüzük modellerine hayran kaldığımı belirtmek isterim. Farklı renklere sahip modellerde piyasada çok sayıda mevcut olmasına rağmen ben en çok orjinal rengini sevdiğim için bu tarzda modeler derledim.


4 yorum:

 1. Yüzüklere ben de bayıldım :)))

  YanıtlaSil
 2. inci herzaman için sık bir aksesuar.. çok zarif duruyor. Boyutları bayağı büyük kimisinin ama her tarz kıyafete uyarlanmış..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük olanları daha çok beğendim nedense:)

   Sil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll