Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Mutfak İçin Perde Örelim mi?


Benim çocukluk dönemime denk gelen zaman diliminde örgü ürünlerinin çok popüler olduğunu hatırlıyorum. Herkesin elinde şiş, tığ birşeyler üretirdi. O zamanlar dantel örtü modası da vardı. Daha ilkokula bile başlamamıştım ama annem çeyizim için masa örtüsü, televizyon örtüsü gibi dantel ürünleri ile çeyiz sandığımı doldurmaya başlamıştı bile. Evlendim peki o kadar çok dantel ne oldu peki? Çeyiz yerleştirme sırasında annemle en çok bu danteller yüzünden tartıştık. Anlıyorum el emeği, gerçekten özendi, yıllardır ufak tefek derken dev bir koleksiyon oluşturdu. Ama o beni anlamadı:) Benim evde olmadığım bir zaman diliminde o dev koleksiyonu evime sokmayı başardı:) Oldukça modern dekore ettiğimi düşündüğüm salonuma klasik bir görünüm kazandırmayı başarmıştı annem. Tabi o manzarayı görünce bir hışımla ne var ne yok topladım ve yatağın altındaki bazaya hepsini kaldırdım. Kızımın çeyizi de daha doğmadan hazır olmuş oldu:) Ama örgü ürünleri konusunda dantel de olduğum kadar katı değilim. Annemin ördüğü örgü mandal torbasını kullanıyorum:) Bu örgü perdeyi de çok beğendiğim için sizinle paylaşmak istedim. Rengarenk olması çok hoş bir görünüm kazandırmış. Siz de hem boş zamanlarınızı değerlendirip hemde örgü perde modelini ortaya çıkarabilirsiniz.


Kalmış iplikleri değerlendirmek için de  iyi bir fikir.Birleştirme işlemini yaptıktan sonra perdeye dönüştürmek için gerekli olan rustik, halka gibi malzemeleri yapımarketlerden temin edebilirsiniz.Bu çalışmayla sadece perde değil runner gibi farklı ürünlerde elde edebilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış..9 yorum:

 1. bayıldım , evet örelim :)

  YanıtlaSil
 2. bayıldım, örmeyelim.:(
  öremiyorum.:((((((((((((((((((((((

  YanıtlaSil
 3. Harika olmuslar bayildimm !Iyi bayramlar dilerim...

  YanıtlaSil
 4. Bayıldımmm,ama ben öremem ki:(

  YanıtlaSil
 5. örelim bakalım:))
  sendeyim:)

  YanıtlaSil
 6. çok güzel hatta harika. iyi ki öğretmiş annelerimiz bize örgüyü. dönüp dolaşıp gündeme geliyor ve kadının olduğu yerde hep elişi oluyor.

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll