Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Vücut Spreyi ve Parfüm Arasındaki Fark
Güzel kokulara olan dayanılmaz tutkumuz sebebi ile parfümlerden vazgeçemiyoruz. Parfümün Fransa'da doğuş sebebi kötü kokuların bastırılması olsa da biz kötü kokmasak ta daha hoş kokmak için parfümleri tercih ediyoruz. Hatta kokunun bir tutku haline geldiği insanlar tanıyorum. Ben parfüm kullanımını dışarı çıktığım zamanlarla sınırlandırıyorum. Evde ise vücut spreyi tercih ediyorum. Özellikle üzerime sinen yemek kokularının hızlı olarak yok edilmesinde vücut spreyleri oldukça etkili. O anda duşa girme fırsatım yoksa, duşa girene kadar vücut spreyleri büyük yardımcım oluyor. Tabiki vücut spreylerinin asıl kullanım şekli, duştan sonra kullanım.Ben başlık soruma dışarıda parfüm evde vücut spreyi diye yanıt vermek istiyorum. Peki vücut spreyinin parfümden farkı nedir?

Yakın temas olmadan da kokum herkesi sarsın, etkilesin istiyorsanız tercihiniz parfümden yana olmalı. Vücut spreyleri yakın temas sırasında kokusu daha net anlaşılır ama oldukça kalıcıdır. Parfüm ve vücut spreyli arasındaki fark olarak en büyük farkın içerik yönünden olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca parfümlerin içeriğinde kimyasal bulunurken vücut spreylerinin içeriğinde bitkisel yağlar ve aromalar bulunur.Bu yüzden son dönemlerde parfümlerin olmasa da deodorantların yerini vücut spreyleri almaya başladı.


3 yorum:

  1. Günlük bende sürekli sprey kulanıyorum. Dediğin gibi parfümde oldukça kimyasal mevcut. Faydalı bir yazı olmuş gerçekten.

    www.kalp-seker.blogspot.com

    YanıtlaSil
  2. Yaz aylarında vazgeçilmezim oldu. Özellikle bu sene kaç şişe bitirdim bilemiyorum. Farmasiyi denemedim ama Avon vücut spreyleri çok beğendim.

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll