Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

DIY: Ayakkabıları Dantel İle YenilemeDantel detaylar popülerliğini bu sezonda da sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sezonda pek çok yazlık koleksiyonda dantel uygulaması yer alıyordu. Ben de dantelin kattığı vintage havayı sevdiğim için dantelli koleksiyonları oldukça beğendim. Dantel kolay bulunabilir ve uygun fiyatlı bir malzeme olduğu için evde de rahatlıkla çeşitli uygulamalar yapılarak, moda yakalanabilir. Bu şık malzeme ile pek çok şeyi kaplayabilir ve süsleyebilirsiniz. Zarif bir detay olduğu için ortaya çıkan ürün de oldukça zarif ve şık bir görünüme sahip oluyor. Daha önceki postumda dantel ile kot yenileme hakkında bilgi vermiştim. Bu postumda  da şu aralar oldukça moda olan dantel kaplı ayakkabı  uygulamasından bahsetmek istiyorum.

Ayakkabılar Nasıl Dantel İle Kaplanır?

İstediğiniz modelde bir ayakkabınızı seçerek onu yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu uygulama her tipte ayakkabı için rahatlıkla uygulanabilir. Kolay bulunabilir malzemelerle, basit bir şekilde yapılabildiği ve ortaya çok hoş bir görünüm çıktığı için ben de denemeyi düşünüyorum. Derisi aşınmış ayakakbıların görünümün yenilemek amacıyla kaplama yapmak iyi bir değerlendirme şekli olacaktır. Ben de ayakkabıların burnunu çok sık sürttüğüm içi tam benlik bir uygulama diyebilirim. Bu uygulama ile gelinlik ayakkabısı bile yapılabilir. Gelinlik renginde tül dantel ile kaplanan ayakkabı kristal taşlarla süslendiğinde eşsiz bir ayakkabı elde edilebilir. Bu güzel uygulama için dantel, ayakkabı, tutkal, fırça ve makas yeterli oluyor.

Ayakkabının kaplamak istenilen alanına fırça yardımı ile tutkal sürüyoruz. Tüm alan kaplama yapılabileceği  gibi, belirli bir bölge de seçilebilir. Daha sonra dantel parçayı ayakkabı üzerine yayıyor ve tutkallı bölgeyi elimizle bastırarak yapıştırma işemine yardımcı oluyoruz. Daha sonra fazlalıkları makas yardımı ile kesiyoruz. Kestiğimiz yerden atma olmaması için tekrar tutkal geçip, yapıştırmakta fayda var. Arzu edilirse sağlamlamak için tüm kenarlara taş, zımba gibi aksesuarlar yapıştırabilir.

Dantel ile ayakkabı süsleme çalışmaları sadece kaplama ile sınırlı değil. Dilerseniz istediğiniz ayakkabı modelini beğendiğiniz dantel ile kaplama yapmadan belli bir kısmına yapıştırma yaparak da farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayakkabı ve dantel renklerini seçerken tezat renklerde seçim yapılırsa yapılan uygulama daha çok kendini gösterecektir.10 yorum:

 1. kuzimin Düğünde yapacağız artık (:
  Sık kullanılanlara ekleyeyim ben bunu (:

  YanıtlaSil
 2. buda güzel bir fikirmiş bende yaz gelmeden kot şortuma dantel dikmek istiyorum. Umarım becerebilirim:)

  YanıtlaSil
 3. İçinde dantel olan her şeyi bir ayrı seviyorum zaten ayakkabılar da çok cici olmuş

  YanıtlaSil
 4. Çok sevdiğim pudra bir ayakkabım vardı ama yan tarafı saolsun sevgili kötü asfaltlarımız tarafından yendi. Ben de aynı şeyi yaptım ve sevdiğim ayakkabıyı kurtardım. Kesinlikle çok işe yarayan bir yöntem!

  YanıtlaSil
 5. iyi fikirmiş... hem de çok zor görünmüyor... denenebilir..

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll