Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

 Doğru Bilgisayar Sandalyesi Seçin, Ağrılardan KurtulunGünümüzde beyaz yakalı çalışanların en büyük sorunlarından bir tanesi sürekli halen gelen ve kronik bir rahatsızlığa dönüşen bel ağrılarıdır. Bu bel ağrılarına sebep olan şeylerin başında gün içerisindeki oturma şeklinin yanlış olması ve oturulan sandalyelerin ergonomik olmaması sebep olmaktadır. Bu tür şeylerden dolayı oluşan bel ağrıları, gün içerisinde çok rahatsız edebilmekte ve çalışanların iş verimi düşürmekle birlikte moral motivasyonunu yakından etkilemektedir. Çok daha sağlıklı bir oturuş pozisyonu ve doğru sandalye seçimleri ile bu rahatsızlıkları en düşük seviyelere çekmek mümkündür. Özellikle iş yerlerinde kullanılan bilgisayar sandalyesi modelleri bu konuda çok büyük bir öneme sahiptir.

Doğru Bilgisayar Sandalyesi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Gün içerisinde sürekli olarak bilgisayar sandalyesi üzerinde oturuyorsanız ve oturduğunuz bilgisayar sandalyesi sizi rahatsız ediyorsa bu türden ağrıları çekmeniz çok normaldir. Bu şekildeki rahatsız bilgisayar sandalyesi modelleri, uzun zaman kullanıldığı takdirde tedavi gerektiren rahatsızlıklara ve belde fizyolojik bozukluklara ve hatta kamburluğa dahi neden olabilmektedir. Bu yüzden bilgisayar sandalyesi seçiminde öncelikli olarak ergonomik bir tasarıma sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında kullanılan bilgisayar sandalyesinin sırtı desteklemesi de büyük bir öneme sahiptir. Bu şekildeki bilgisayar sandalyesi modelleri belin dinlenmesini ve belin düzgün bir şekilde durmasını sağlamaktadır. Bunun yanında bilgisayar sandalyesinin yüksekliğinin ayarlanabilir olması ve arkaya yaslanmaya imkan vermesi de önemlidir.

Gün içerisinde çalıştığınız alanda sırt ve bel ağrıları için kritik bir öneme sahiptir. Özellikle kullandığınız masa ve sandalyenin birbirine olan yükseklik oranının çalışmaya uygun olması gerekmektedir. Eğer kullandığınız masa fazla yüksekse ya da tam tersine fazla alçakta ise bu da oturuş şeklinin bozuk olmasına ve belinizde ağrıların oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden kullandığınız masanın dirseklerinizin hizasına gelmesine dikkat edin ve çalışırken arkanıza yaslanın. Bunun içinde bilgisayar sandalyesinin ayarlanabilir olması önemlidir. Bu şekilde elde edeceğiniz en uygun oturma pozisyonunu ile sağlığınıza daha çok dikkat etmiş olursunuz. Oturma pozisyonunuz ne kadar ideal hale yaklaşırsa bel ve sırt ağrılarınızda o kadar azalacaktır. Bu yüzden her zaman en uygun şartları sağlamayı çalışın. Ancak bu şekilde hayatı çekilmez hale getiren ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Bilgisayar sandalyesi: http://www.evidea.com/ofis-koltuklari/c/834


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll