Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Dıy: Plastik Kaşık İle Dekoratif Ayna Yapımı


Dekoratif ürünler, dekorasyonu tamamlıyor hatta daha da öne çıkmasını sağlıyor. Bu yüzden hepimiz dekoratif objeleri seviyor ve dekorasyonda yer veriyoruz. Bu dekorasyon ürünlerini genellikle satın almayı tercih etsek de kendin yap projeleri ile kendimiz de çok şık dekoratif ürünler yapabiliriz. Evde kolaylıkla temin edilebilecek malzemelerle görenlerin yaptığınıza bile inanamayacağı pek çok dıy projesi mevcut.

Dekorasyonun olmazsa olmaz öğeleri arasında yer aldığını düşündüğüm aynaların pek çok farklı tarz ve modelde çeşidi bulunuyor. Zevkinize ya da dekorasyonunuza göre seçim yapabilirsiniz. Dekoratif ayna modeli arayışında iseniz satın almak yerine istediğiniz renkte ve ebatta aynayı kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bu postumda plastik kaşıktan ayna yapımı ile ilgili detaylara yer vereceğim. Ben bu çalışmayı çok beğendim. Hem ekonomik hem de pratik bir şekilde oldukça dekoratif bir ayna hazırlayabiliriz. Dilerseniz ayna yerine aynı şekilde fotoğraf çerçevesi de yapabiliriz.

Bu projede bize ayna, plastik kaşık, yapıştırıcı, mukavva, makas ve sprey boya gerekiyor. Örnekteki gibi gölgeli  bir görünüm istiyorsanız sprey boyanın koyu tonunda ve beyaz renkte guaj boyayada ihtiyacımız olacak.

Öncelikle plastik kaşıkların saplarını koparıyoruz. Boyama işlemini es geçmek isiyorsanız renkli plastik kaşık ta kullanabilirsiniz.


Ayna çapından daha küçük ve daha büyük olmak üzere şekildeki gibi iki ayrı yuvarlak çizip kesiyoruz. Şekildeki gibi  yuvarlakları iç içe geçirip plastik kaşık sapı ile sabitliyoruz.


ek yerlerin daha sağlamn olması için yapışkanlı kağır ile sabitliyoruz.


Kırdığımız kaşık uçlarını iç kısımları öne bakacak şekilde yarım kaşık eni kadar boşluk bırakarak yapıştırıyoruz.

Dış dairenin tüm çevresini dolaştıktam sonra iç kısma sık olacak şekilde kaşıkları yapıştırıyoruz.


Tüm etrafı kaşıkla kaplanacak şekilde dizmeye ve yapıştırmaya devam ediyoruz.


Yapıştırma işlemi bittikten sonra sprey boya ile boyama yapıyoruz.


Gölgelendirme istiyorsak guaj boya ile bir sırayı boyuyoruz. Her bir turda biraz daha beyaz boya  karıştırarak rengi açıyoruz.

Aynayı da boşluğa yapıştırdıktan sonra dekoratif aynamız kullanıma hazır oluyor.


4 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll