Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Fransız Cam Perde Modelleri Perde bir evin giysisidir diyorum her zaman. Perdenin evin dekorasyonuna büyük katkı sağladığına inanıyorum. Herşeyde olduğu gibi perdede de sezona damga vuran popüler modeller oluyor. son dönemlerde ise kruvaze perde modelleri ve zebra perde modelleri oldukça popüler. Perde seçimi yapılırken modanın yanında evin ve cam yapısının konumunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Son dönemlerde yapılan binalarda cam perde ve cam balkon uygulamasına sıklıkla rastlıyoruz. Benim evimde de oturma odası hariç diğer tüm odalarda fransız cam var. Bende fransız cam için perde modelleri seçerken epey zorlanmıştım. Her oda için ayrı perde modeli seçtim. Çok yakında evimin perdelerini paylaşmayı düşüüyorum.

Fransız Cam İçin Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Fransız camlar, binanın yapısına göre farklılık gösteriyor. Perde seçimi yapılırken camın yapısını ve evin konumunu dikkate almak gerekiyor. Benim evimde kullanılan fransız cam modelleri genellikle en olarak dar olduğu için ben perde seçimi yaparken çok zorlandım. Çok sevdiğim kruvaze perde modelini uygulayamadım. Ben de o modeli fransız cam olmayan oturma odamda uyguladım.Diğer fransız camlar için perde seçerken temizlik ve ışık alma durumunu göz önüne aldım. Mutfakta ahşap jaluzi tercih ettim. Tozlandıkça ve yağlandıkça siliyorum. Bana yıkayıp asmaktan daha pratik geliyor. Salonumda ise zebra perde tercih ettim. Zebra perde beim karanlık salonumu daha da karanlık yaptı. O yüzden sizin de benim gibi camalrınız dar ise ve evin o bölümü az ışık alıyorsa tavsiye etmem. Fransız cam için perde modelleri araştırırken ip perde modelininde sıklıkla kullanıldığını gördüm. Yatak odamdaki fransız cama perde seçerken  ip perde tercih ettim. Oradaki camımda çok dar ama ip perde zebra perdeden daha iyi ışık geçirdiği için daha aydınlık oluyor. Fransız balkon perdesi çin de ip perde tercih edebilirsiniz.

Fransız balkon perdesi seçimi yapılırken perdenin boyu da oldukça tartışma yaratan bir durum olabiliyor. bniz de perde boyuna krar verirken kararsız kalmıştık. Ben yere sıfır olmasını istemiştim. Perdecimiz ise yerden 4 parmak yüksek olduğunda daha hoş bir görünüm olduğunu söyledi. Biz de tüm fransız cam perdelerini yerden biraz yüksek kalacak şekilde yaptırdık. Fransız cam için perde arayışında olanlar için beğendiğim perde modellerini derledim.


2 yorum:

  1. Perdeler tamam da sondan üçüncü resim yani banyo epey keyifli!!!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. :) Hemen fotoya baktım merakla ne çıkacak diye güldürdün beni:)

      Sil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll