Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kalkık Kaşlar İçin Egzersiz ÖnerisiKaşlar yüz ifadesinde oldukça önemli bir rol oynuyor. Ben de kaş şeklimi çok önemsiyorum. Kendi el kabiliyetim olmadığı için kaşlarımı kuaförde aldırıyorum. Kuaförde de neredeyse 3 ayda bir kaşımı alan kişi değişiyor. Herkesin de kendi kaş alma stili farklı olduğu için standartı tutturmak zor oluyor. Kaşını alan kişi ile birlikte kuaför kuaför gezen arkadaşlarım var ama benim öyle bir imkanım yok malesef. Kendi kaşıma kendim şekil verebilmeyi gerçekten isterdim.

Herkesin yüz şekline yakışan farklı kaş şekilleri var. Ben kendime en çok orta kalınlıkta ve kalkık kaş modelini yakıştırıyorum. Daha kalkık kaşlar sahip olmak için yaptığım bir egzersiz var. Lise döneminde Cosmo Girl dergisi çok popülerdi. Ben her ay harçlıklarım ile alırdım. Kas kaldırma egzersizi de orda yazıyordu. Okuduğum o zamandan bugüne kadar aklıma geldikçe yaparım. Düzenli olarak yapıldığında gerçekten işe yarıyor. Bir süre yapmayı bırakırsanız kaşlar eski haline geri dönüyor. Ama zaman almayan ve kolay bir kaş kaldırma egzersizi olduğu için düzenli olarak yapılabilir. Günde 3 kere 10 set halinde yapılması yeterli. Gelelim kaş kaldırmak için yapılması gereken egzersizin detaylarına. Elimizle kaşın kalkmasını istediğimiz noktasını yukarı doğru kaldırıyoruz. Bu sırada gözleri kapatmaya çalışarak direnç uyguluyoruz. 10 a kadar sayıp bırakıyoruz ve 5 e kadar sayıp tekrar aynı egzersizi yapıyoruz. 10 set yapınca tamamlamış oluyoruz. Düzenli yapmanızı tavsiye ederim.


2 yorum:

  1. Güzel bir egzersiz. Uygulamalı!!

    YanıtlaSil
  2. Bunu uygulayacağim teşekkürler paylaşım için iade_i ziyarete geldim :-) takipteyim :-*

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll