Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Pirnç Kepeği Yağı Nasıl Kullanılır?Son dönemlerde doğal yağlaın popülerliği ve kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Uzak Doğu ülkelerinde yüzyıllardır kullanılan doğal yağlar günümüzde ülkemizde de tanınıyor ve pek çok amaç doğrultusunda kullanılıyor. Bu yağlar, sağlık ve kozmetik alanlarında ön plana çıkıyor. Bu doğal yağlar tek başına kullanılabildiği gibi pek çok maske tarfii içerisinde de kullanılarak fayda sağlamak mümkün. Her yağın iyi geldiği bir alan ve kullanıldığı pek çok tarif buluyor. Ben de özellikle cilt bakımında doğal yağlardan sıklıkla faydalanıyorum. Saç bakımında da kullandığım yağlar mevcut. Yağ seçimini genellikle arkadaş tavsiyesi üzerine yapıyorum. Son dönemlerde pirinç kepeği yağı da arkadaşlarımdan ve internetten sıklıkla duyduğum bir yağ olduğu için bir süredir kullanıyorum.


Pirinç Kepeği Yağının Yararları Nelerdir?

Özellikle bayaların bu günlerde popüler yağları arasına girmeyi başaran pirinç kepeği yağı, özellikle saç ve cilt bakımında sıklıkla tercih ediyor. Yüksek miktarda E vitamini içeren yağlar arasında olduğu için cilt makselerinin içerisinde de sıklıkla yer alıyor. Pirinç kepeği yağı, anti-oksidan etki gösterdiği için de yüzyıllardır uzakdoğu üllkelerinde yaşayan bayanların favori bakım yağlşları arasında girmeyi başarmış. E vitamini içeriği ile özellikle kırışıklık kremleri ve maskeleri içerisinde yer alıyor.

Pirinç Kepeği Yağı  İle Kırışıklık Önleyici Maske

- 3 tatlı kaşığı Pirinç Kepeği Yağı

-
4 tatlı kaşığı gül suyu

- 1 tatlı kaşığı kil

- 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Malzemeleri karıştırarak maske hazırlanır. Yüze sürülür ve yarım saat beklenir, daha sonra yıkanır. Hafatda bir kez yapılması önerilir.

Pirnç Kepeği Yağı İle Saç Bakım Maskesi Tarifi

Ben pirinç kepeği yağını saç bakımı için tercih ettim. Dost bloggerlar buluşuyor etkinliğimize sponsor olan Başak Organik, bizler için doğal yağlarından göndermişti. Benim payıma pirinç kepeği yağı düştü. İnternette araştırınca ve faydalarına okuyunca iyiki bu yağ olmuş dedim. Siz de bu yağı satın almak isterseniz Başak organik web sitesinden temin edebilirsiniz. Saçlarım son dönemlerde çok yıpranmıştı ve bu yağın yıpranmış saçların yenilnemesinde odukça etkili olduğu yazıyordu. Bir süredir pirinç kepeği yağını saçımda kullanıyorum ve saçımdaki yumuşaklığı hissediyorum. Ben bu yağı tek kullanıyorum ama tarifini vereceğim maskenin yıpranmış saçlarda daha  etkili oduğu söleniyor. Ben de malzemeleri temin edip bu maskeyi uygulayacağım.Malzemeler;

-1 Yemek Kaşığı pirinç kepeği yağı

- 1 Yemek Kaşığı hindistan cevizi yağı

Bu iki yağı eşit ölçüde karıştııyoruz ve nemli saça dairesel hareketlerle yediriyoruz. 20 dakika bekledikten sonra dutulayabiliriz. Yağların saçta kalmasında hiç bir sakınca olmadığı içi.n yağlı görünümünden rahatsız olmuyorsanız durulamayabilirsiniz.2 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll