Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Tırnak Şeritleri İle Yaptığım Tırnak Süslemesi


Tırnaklar bakımlı kadınların en önemli göstergelerinin başında geliyor. Ben bir süredir çok fazla tırnaklarıma bakma fırsatı bulamamıştım. Bu sırada oldukça kırılgan dolayısıyla kısacık tırnaklarla etrafta dolaşmak durumunda kaldım. Artık silkelenip kendiğime geldiğime tırnaklarıma zaman ayırmanın vaktigeldi diye düşündüm. Bir süredir tırnak bakımlarımı yapıyor ve uzatmaya çalışıyorum. Ve artık ojesiz dolaşmıyorum. Nail art çalışmalarını çok beğensem de o kadar yeteneğim yok malesef. Bu yüzden genellikle düz oje uygulaması yapıyorum. Ama bazen tırnak süslemek için tasarlanmış tırnak süsleme aparatları ile farklı denemeler yapabiliyorum.Bu postumda tırnak şeritleri kullanarak yaptığım tırnak çalışmamı paylaşmak istiyorum.

Tırnak Şeritleri Nasıl Kullanılır?

Dost bloggerlar buluşuyor etkinliğimizde instagramdan 3egarajmagaza tarafından bize çok hoş tırnak süsleme ürünleri gönderilmişti. Hediye paketimden çıkan renkli tırnak şeritlerini çok beğendim. Bu şeritleri kullanarak farklı bir tırnak çalışması yapmak istedim. Öncelikle işe alt zemini oluşturarak başladım. Alt zeminin farklı renklerde olmasını istediğim için 3 farklı oje ile dik olarak kısım kısım boyama yaptım ve alt zemini oluşturdum.Alt zemin kuruduktan sonra tırnak şeritinden küçük parçalar kopardım ve çarpraz olarak 3 farklı şerit yapıştırdım. Daha sonra üst zemini oluşturacak ojeyi uyguladım. Kuruduktan sonra dikkatlice şeritleri kaldırdım. Şeritlerin kalktığı yerden 3 farklı renkte çarpraz çizgiler ortaya çıktı. Ben bu görünümü çok sevdim.

Tırnak şeritleri ile daha önce farklı bir çalışma yapmıştım. Tırnağımı simli gri tonda bir ojeyle boyayıp üzerine tırnak eninde kestiğim tırnak şeritlerini yapıştırdım. Kendinden yapışkanlı olduğu için yapıştırmak kolay. Daha dayanıklı olması için üzerinden parlatıcı ile geçtim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll