Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Vitamin Katkılı Rujlar İle Dudak Bakımı


Dudak makyajı, yüz makyajının hem tamamlayıcı hem de dikkat çekici kısmını oluşturuyor. Rujlar, içerdiği renk verici pigmentler ile dudaklara istenilen rengi verebiliyor. Renk seçimi; kişinin cilt rengine, giyim tarzına ve makyjaın genel bütünlüğüne bağlı olarak seçilebilir. Yine de herkesin favori edindiği bir ruj rengi vardır. Bende dudak makyajı söz konusu olduğunda bordo renk tonlarından vazgeçemiyorum. Saç ve göz rengimle en çok o rengin uyumlu olduğunu düşünüyorum. Dudak şekliminde bordo tonları ile daha da ortaya çıktığına inanıyorum. Yine de farklı giyim tarzları ile farklı renk dudak makyajları da kullanıyorum. Renk seçimi kadar kullandığım rujun dudaklarıma bakım yapması da özen gösteriyorum. Bakımlı dudaklar ile ruj daha pürüzsüz bir görünüm sergilediği için renk daha hoş ortaya çıkıyor.

Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Özellikle kış aylarında havaların soğuması ile dudaklarda çatlak oluşumu sıklıkla gözlenebiliyor. Bu istenmeyen görünüm için dudak bakımı oldukça önem taşıyor. Pek çoğumuz kış mevsimlerinde lip balm denilen dudak koruyuculardan vazgeçemiyoruz. Bu dudak bakım ürünleri popüler olunca kendinden renkli dudak koruyucu çeşitleri piyasaya sürüldü ve oldukça ilgi gördü. Ben de dudak bakımı için vitamin katkılı ruj tercih ediyorum. Favori markam ise  Glo Minerals. Glo Minerals rujlar, A, C, E vitaminleri ve yeşil çay ekstresi içeriyor. Yeşil çay içeriği ruja antioksidan özellik kazandırıyor.

Glo Mineral Rujumu geçen hafta Dermokozmetika.com sitesinden geçen hafta sipariş vermiştim. Siparişim oldukça kısa sürede elime ulaştı ve güvenilir bir alışveriş oldu. Sitede markanın rujlarında %20 indirim vardı. Bu yüzden hesaplı bir alışveriş olduğunu da söyleyebilirim. Ruju bir haftadır her gün kullandım. İçeriğindeki vitaminlerden dolayı sanırım, ruju sürünce lip balm sürmüş gibi yoğun bir nemlendirme hissine kavuştum. Dudaklarımdaki çatlak görünüm de büyük ölçüde azaltı. Dudaklarım hem nemlendiği hem de renklendirdiği için ben bu ürünü çok sevdim. Renk tonu çok sayıda seçenek olduğu için seçim yapmak da zorlansam da tercihim  'Spiced Rum' renk tonu oldu. Yoğun bir renklendirme değil hafif bir renklendirme sağladığı için koyu renk tonu olmasına rağmen dudakta hafif ama hoş bir renk tonuna dönüştü. Ben günlük kullanımda tercih ediyorum. Son dönemlerde dudak makyajının hafif göz makyajının daha iddalı oldğu gece makkyajları oldukça popüler. Bu yüzden de gece makyajında da rahatlıkla kullanılabilir. Uygun renk tonunda bir dudak kalemi kullanılarak rengin daha da ön plana çıkması sağlanabilir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll