Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Buse İçin Oyuncak Seçimini Nasıl Yapıyorum?

Buse yaklaşık 1, 5 yaşında. Artık iyice oyuncaklardan anlamaya ve oynamaya başladı. Oyuncaklar sadece çocukları oyalamak için değil elbette. Doğru seçilmiş bir oyuncak çocukların gelişimlerini de destekliyor. Bu yüzden oyuncak seçimini çok önemsiyorum. Şuana kadar daha çok sesli oyuncaklar tercih ediyordum. Sesler Buse'nin ilgisini çekiyordu ve onu oyalıyordu. Ama artık büyüdüğü için bir oyuncağın onun dikkatini çekmesi için illa ses çıkarması gerekmiyor. Canlı renkler ve parçalar onun ilgisini çekiyor. Tabiki daha küçük olduğu için küçük parçalara sahip oyuncaklardan uzak duruyoruz. Şu sıralar favorimiz iri parçaları olan ahşap puzzle bloklar. Parçalarını dağıtmayı çok seviyor. Henüz kendi yerleştiremese de parçlarını bana getirdiği için birlikte oyun oynamış ve eğlenceli zaman geçirmiş oluyoruz. Kendi dağıtıyor, sonra herbir parçayı bana tek tek getiriyor, tak diyor.


Sevdiği diğer bir parçalı oyun ise legolar. Oldukça iri blokları olan bir lego seti aldım. Renkleri ilgisini çekiyor. Ençok da benim yaptığım kuleleri yıkmaya bayılıyor.Şuan için birşeyler yapma değil de bozma gayreti içinde.


Meraklı bir anne olduğum için oyun hamuru, boya kalemi ve boyama kitapları aldım. Ama daha aldığım ik gün oyun hamurunu mama diyerek yemeye çalışınca daha onun için erken olduğunu anladım. bu yüzden artık oyuncak seçimini yaşına uygun olarak yapmaya özen gösteriyorum. En sevdiğim oyuncakçı olan Toyzz Shop bu konuda büyük yardımcım. Korupark alışveriş merkezinde bulunan Toyzz Shop buse'nin çok sevdiği bir yer. İçinde dolaşmaya bayılıyor. Mağazanın online satış sitesi de mevcur. Bu da benim gibi çalışan annelere kolaylık sağlıyor. Geçen hafta www.toyzzshop.com sitesinden masalcı tırtıl siparişi verdim. Buse kitapları çok sevdiği için hemen ilgisini çekti. Masalları ben okudum, o dinledi. O minik parmakları ile sayfaları çevirdikçe her masala uygun bir şarkı çalıyor. Şarkılar çaldıkça Buse oynamaya başlıyor. Biz bu kitabı çok sevdik. Biz bu ürünü tavsiye deriz. Çocukların gelişimi için oldukça faydalı ve ilgilerini çektiği içinde kullanışlı buldum.

4 yorum:

 1. aa bebişin çok tatlı isimlerimiz aynı bebişle adaşım benim :) allah analı babalı büyütsün bal bu güzellik masallah

  YanıtlaSil
 2. MaşaAllah MaşaAllah kırkbin kere.çok tatlııı şimdi yanımda olacaktı.o tatlı yanaklarından öpecektim.Rabbim sağlık sıhhat uzun ömür versin kuzuya:)

  YanıtlaSil
 3. ayyy çok tatlı maşallah. oyuncakları da harikaymış. güle güle kullansın.
  yeni yılınız kutlu olsun sevgiler <3<3<3

  YanıtlaSil
 4. ayy ben bu meleği yeni gördüm masallahh nasılda tatlı bir gün kısmet olursa Eloş la tanıştıralım ikisini mutlaka :) öppp benim içinn

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll