Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kara Tahta Dekorasyona İlham Olursa

Kara tahta denilince ben çoğumuzun olduğu gibi benim de okul yıllarım geliyor. Günümüzde pek çok okulda kara tahtaların yerini elektronik akıllı tahtalar almış olsa da kara tahtanın yeri benim gönlümde hep ayrı olacaktır. Tebeşir tozundan hiç hoşlanamsam da zaman zaman bir tahta bulsam da gönlümdekileri çziversem diye aklımdan geçirmiyor değilim. Bana göre karalamak çok iyi stres atma yöntemi. Dekorasyon uygulaması yaptırırken bir odayı stres odası olarak tasarlamak ve içine mutlaka yazı tahtası koymak gerekiyor bence. Kara tahta bana öğrencilik yıllarımı hatırlatsa da dekorasyonda kara tahta uygulaması son dönemlerde özellikle yurtdışında oldukça popüler. Ben de bu  yazımda dekorasyonda kara tahta nasıl uygulanır örnekleri ile göstermek, fikir vermek istedim. Ben bu uygulamaları çok sevdim.

Özellikle çocuk odalarında kara tahta uygulamasına yer verilebilir. Mobilya kapakları bu işlem için oldukça uygundur. Dolap kapaklarına istediğinizi yazıp, çizebilir ve bol bol stres atabilirsiniz. Bu örnekte hangi çekmecede ne var bilgisi eklenmiş. Benim gibi aradığını kolay bulamayanlar için süper bir fikir.


Kara tahta uygulaması bu sefer masa üzerinde hayat bulmuş. İstediğinizi yazabilirsiiz tabiki ama bu örnekte masadakilerin ne olduğu bilgisi yazılmış. Yazmasa anlamazmıydık orası ayrı mesele:)İşte tam hayalimdeki kara tahta uygulaması. Bana öyle dar alanlar yetmez. Karalamak konusunda özgür olmam lazım. Kara tahta ile yapılan banyo duvar dekorasyon örneği oldukça yaratıcı bir çalışma olmuş. Bu banyoda insanın hiç canı sıkılmaz bence:)


Duvar uygulamasından sonra diğer mantıklı bulduğum kara tahta uygulamsı ise yazı tahtalı kapı uygulaması oldu. Benim gibi unutkan biriyseniz bu  kapıyı not defteri olarak da kullanabilirsiniz. Ya da günlük yapılacaklar listesini çıkarıp yapıldıkça üzerine çizik atarak gününüzü kontrol edebilirsiniz.8 yorum:

 1. bu alanlar en cokda cocukların gelisimi icin cok cok iyi dilediğince yazmak karalamak konusunda hicbir cocuk kayıtsız kalamaz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet çocuk odalarında olması iyi olur, tebeşir tozunu saymazsak tabi:)

   Sil
 2. Evet tebeşir tozunu saymazsak çok sevimli olur :))

  YanıtlaSil
 3. İlginç ve akıllıca bir tasarım:)

  YanıtlaSil
 4. banyo duvarı ne müthiş fikirmiş...

  YanıtlaSil
 5. Kara tahta daha neşeli hale getirilemezdi. Bir öğretmen olarak ilk dikkatimi çeken şey bu oldu :)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll