Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Sabun Cevizi İle Çamaşır Yıkama DeneyimimDaha önce sabun cevizi ile ilgili genel bir içeriğe sahip, bilgi amaçlı bir post hazırlamıştım. Sabun cevizi nedir? ve Sabun cevizi nasıl kullanılır? merak ediyorsanız okumak için burayı tıklayabilirsiniz. Ben bu postumda sabun cevizi ile çamaşır yıkama deneyimimden bahsedeceğim. İki gün önce ilk defa sabun cevizi ile çamaşır yıkadım. Tamamen sağlıklı ve organik sertifikalı olduğu için Buse'nin çamaşırlarını yıkamak amacıyla sabun cevizi almıştım ama ilk denemeyi bizim çamaşırlarımızla yapmak kısmet oldu. Ambalajın içinden kurutulmuş sabun cevizi meyveleri ve kese çıkmıştı.

Ambalajın üzerinde kesenin içine 4 tane koyarak yıkama yapınız yazıyordu. Bende kesenin içine 4 tane sanun cevizi koydum. Bu 4 tane sabun cevizi ile 4 defa yıkama yapılabiliyormuş. Bu yüzden yıkama sonrası sabun cevizi meyvelerini atmadım, keseyle beraber kurutup bir sonraki çamaşır yıkamaya kadar sakladım.


Meyveleri keseye yerleştirdikten sonraki işlem ise bu keseyi makineye yerleştirme aşaması. Yıkama sırasında deterjan ve yumuşatıcı gözüne herhangi bir deterjan eklemeye gerek yok. Sabun cevizi, yıkama suyuna verdiği saponin adlı bileşik ile hem yıkama hem de yumuşatma işlemini tek başına ve başarılı bir şekilde yapabiliyor. Keseyi çamaşırlarla birlikte yıkama haznesine yerleştirdim.


 

Her zaman seçtiğim program ile yıkama yaptım. Makine içinde aşırı bir köpük oluşumu gözlemlemedim ama hafif bir köpük vardı.Yıkama sonrası merakla çamaşırları inceledim. Tertemiz çamaşırları görünce mutlu oldum. Temizliği benden tam not aldı. Çıkmayan bir iki leke vardı ama o lekeler meyve lekesi olduğu için muhtemelen kimyasal içerikli deterjanla da çıkmayacaktı. Bir dahaki yıkamada deterjan gözüne elma sirkesi koyacağım. Elma sirkesinin leke çıkarıcı özelliği olduğunu duymuştum. Daha inatçı lekeler için bir gece önceden suda bekletme yapılabilir. Leke çıkarma özelliğini beğendiğim gibi yıkanan çamaşırların yumuşaklığını da beğendim. Hiç yumuşatıcı kullanmadığım halde çamaşırların yumuşak olması beni şaşırttı. Temizlik ve yumuşaklık testinden sonra çok merak ettiğim koku testine geçtim. Çamaşırlarda belli iyi yada kötü bir koku yoktu. Kokusuz olduğunu söyleyebilirim. Bundan sonra tüm çamaşırlarda kimyasal içerikli deterjan yerine sabun cevizi kullanmayı düşünüyorum. Sıradaki sabun cevizi denemem sabun cevizi sıvısı ile köpük sabun yapımı olacak. En kısa sürede bu deneyimimi de paylaşacağım. Yıkama sonrası cevizlerin renginde açılma oldu. Üç yıkama daha yapıp cevizleri değiştireceğim.

Satın aldığım firmanın sitesinde inatçı lekeleri olan giysileri daha iyi iyi yıkama yapabilmek için öneriler vardı. Bu bilgileri de paylaşmak isterim. Yıkamadan bir gece önce çamaşırları ılık suda bekletmek fayda sağlıyor. Bekleme suyuna 1 çay fincanı çamaşır sodası ve 1 çay fincanı elma sirkesi eklemek gerekiyor. Sıcak su lekeleri sabitleri için ılık ya da soğuk su öneriliyor. Yıkama sırasında ise deterjan gözüne 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı çamaşır sodası eklendiğinde sabun cevizinin yıkama performansı daha da arttırılmış oluyor. 

Sabun cevizini satın almak isterseniz: Sabun Cevizi2 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll