Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Daha Dolgun Kirpikler İçin Doğal Kür ÖnerisiUzun ve hacimli kirpikerin yüze hoş bir ifade verdiğine ve gözün güzelliğini daha da ön plana çıkardığına inanıyorum. Kozmetik hileleri sayesinde kirpikleri olduğundan daha uzun ve daha hacimli göstermek oldukça basit olsa da yinede doğal yöntemlerle de kalıcı bir dolgunluk elde etmek mümkün. Zahide ile yetiş hayata programını izlediğim sırasıda program konuğu olan Gürkan Kubilay çok faydalı kür tarifleri verdi. Bu postumda Gürkan Kubilay'a ait daha dolgun ve dökülmeyen kirpikler için doğal kür tarifine yer vermek istiyorum. Bu kürün ana malzemesi olan hint yağını aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Malzemeler

- 1 çay kaşığı hint yağı ( aktarlarda satılıyor)
- 1 su bardağı ölçüsünde sıcak su
- 2 çay kaşığı kakao yağı ( Aktar ve kozomarketlerde mevcut)
- Derinliği olan bir kase

Yapılışı 

1 bardak sıcak suyn içerisine bitkisel yağları ilave edip, iyice karıştırıyoruz. Daha sonra kaynayan suyun üzerine alıp ocakta benmari usülü krem kıvamını alana kadar kaynatıyoruz. Kıvam alınca soğumaya bırakıyoruz. Pamuk ya da küçük bir fırça yardımıyla gözün içerisine değdirmemeye dikkat ederek kirpik diplerine uyguluyoruz. Gürkan Kubilay, haftada iki kere yapılan düzenli uygulama ile kirpiklerde gözle görülür bir dolgunluk olacağını söyledi. Denemeye değer diye düşünüyorum.

 

 

3 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll