Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Doğal Yollarla Siyah Noktalara Elveda


Özellikle burun kenarlarında oluşarak kötü bir görünüme sebep olan siyah noktalar, geniş gözeneklere sahip ve iyi temizlenmemiş ciltlerde daha sık olarak ortaya çıkıyor. Bunun için her akşam cildinizi sıkılaştıcı tonik ile iyice temizlemek gerekiyor. Siyah noktaların oluşturduğu kötü görünümden kurtulmak için evde doğal malzemelerle yapabileceğiniz maske tarifleri bulunuyor. Bu postumda hem cildi besleyen hem de gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan yoğurt ve limon maskesinden bahsetmek istiyorum. Siyah noktalar için doğal maske tarifi oldukça basit ama yararlı.


Yarım kase yoğurdun içine yarım limonun suyunu sıkarak, karıştırıyoruz. Bu şekilde hazırladığımız yüz maskesini yüzümüze uyguluyoruz. 15 dakika bekletiyoruz. Daha sonra yıkıyoruz. limon içerdiği için cildin kuruyacağını düşünebilirsiniz ama yoğurt cildi beslediği için maske sonrası ciltte bir serinlik ve nemlilik oluyor. Bu maskeyi haftada bir kere, siyah noktalar tamamen kaybolana kadar yapabilirsiniz.

Siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolu olarak elma sirkesini de önerebilirim. Sulandırdığımız  elma sirkesi ile yüzünüzü yıkadığnızda doğal tonik etkisi göstererek gözenekleri sıkılaştıracak ve sivilcelere neden olan mikropları yok edecektir. Uygulama sonrası nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll