Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Hamilelik Dönemimde Çatlaklarla Mücadelem


Hamilelik süreci mucizevi bir dönem. İçinde senden bir parça olan canlının günden güne büyüdüğünü hissetmek anlatılmaz bir duygu. Buse'ye hamile olduğum dönemde her gün bu mucize için şükrediyordum. Hamilelik sürecinde annenin vücudunda da bir takım değişiklikler kaçınılmaz oluyor tabiki. Bir canlının geliştiğini düşünecek olursak bu değişiklikleri normal karşılamak gerekiyor. Hamilelik döneminde pek çok anne gibi beni de en çok düşündüren değişim, karın ve basen bölgesinde oluşması muhtemel çatlaklardı. Bu çatlaklar sadece gebelik sürecinde olsa ve sonra yok olsa hiç birimiz sorun etmeyiz sanırım. Ama bir kere çatlaklar oluşursa geri dönüşü çok da kolay olmuyor. Bu yüzden çatlak oluşumuna karşı gebeliğin başında önlem almak gerekiyor. Karın ve basen çevresinde genişlemeden kaynaklı olarak çatlakların oluşması oldukça yüksek. Bunun önüne geçebilmek için o bölgeleri nemlendirmek oldukça önemli. İçeriden nemlendirme sağlamak için bol bol su içmeyi de ihmal etmemek gerekiyor.

Ben karın ve basen bölgem için nemlendirme çalışmalarına hamileliğimin 3. ayında başladım. Ne kadar erken başlanırsa o kadar etkili olacağı söyleniyordu. 3. ayın oldukça ideal bir zaman olduğunu düşünüyorum. İlk etapta badem ve kakao yağı ile hazırladığım karışımı masaj yaparak sabah ve akşam düzenli olarak uyguladım. 2 Ay süresince bu karışı kullandıktan sonra daha profesyonel bir krem kullanmaya karar verdim. Karın bölgesine uyguladığım için kimyasal içeriklere sahip kremlerden çekindim. Bitkisel ve çatlaklar için özel olarak hazırlanmış Locherber bitkisel çatlak kremi ile arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Bu ürünün diğer ürünlerden farkı içeriğinde bulunan bileşenlerin derinin en alt tabakasına kadar inebilmesi ve daha derinlemesine bir nemlendirme sağlamasıymış. Sabah ve akşam düzenli olarak uygulandığında çatlak oluşumunu büyük ölçüde engelleme konusunda oldukça etkili olduğunu duymuştum. Kremlerle çatlak oluşumunun engellemenin gerçekten mümkün olup olmadığı hep bir tartışma konusudur. Ben hamilelik sürecimi sıfır çatlakla tamamlamayı başardım. Kullandığım ürünlerin bu başarıda payı gerçekten var mı bilmiyorum ama ben sonuçtan memnun kaldım. Çatlak oluşumu sadece hamilelik sürecinde değil kilo alımlarında da meydana gelebiliyor. Bu yüzden bu kremi düzenli olarak kullanmakta fayda var diye düşünüyorum. Daha hesaplı ve pratik olduğu için online alışverişi tercih ediyorum. Locherber çatlak kremi saglikliyaşammarket.com sitesinde %50 indirimli olarak satılıyor. İndirim oranı oldukça cazip.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll