Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Mis Kokulu Banyolar İçin Bir Önerim Var


Evde kötü kokulardan en çok şikayet edilen mekanlar hiç şüphesiz ki banyo ve mutfaklardır. Mutfaklarda bulunan davlumbaz kötü kokuların engellenmesinde büyük yardımcı olsa da banyolarda bulunan havalandırma o kadar yeterli olamıyor. Benim evimin banyosu dış cepheye bakmıyor. Banyomda dışarı açılan bir pencere yok malesef. Havalandırma penceresi ise çok küçük olduğu için yeterli olmuyor. Ayrıca bu havalandırma penceresi diğer dairelerdeki kokuları özellikle sigara kokularını benim banyoma taşıyor. Bir daha ev alacak olursak banyoda pencere olmasına özen göstereceğim. 

Hoş kokulu banyolar için banyoda aromatik kokulu ürünlere yer verebilirsiniz. Kokulu sabunlar hem dekoratif bir görünüm sağlar hem de ortama hoş bir koku yayar. Dekorasyon bloğu misyonum ile dekoratif görünüme önem versem de bu postumda banyolar için doğal ve güzel koku önerim dekoratif değil. Dekorasyon blogları dekoratif görünüm dışında dekorasyonu tammalayıcı bilgiler de vermeli bence.

Bu postumda özellikle misafir geldiğinde yaptığım küçük numaramdan bahsedeceğim. Evde kokusunu sevdiğim aromatik kokulu yağlar var. Lavanta yağını, başım ağrıdığında başımı ovmak için almıştım ama güzel kokusu ile pek çok işe yarıyor. Lavanta yağını tuvalet kağının rulosunun iç kısmına 2 - 3 damla şeklinde damlatıyorum. Yağ, rulo kağıdı tarafından emiliyor ve yapraklara da kokusu işliyor. 3- 4 gn boyunca banyoya girdiğimde lavanta kokusu almaya devam ediyorum. Evde aromatik yağ varsa kesinlikle deemenizi öneriyorum. Oda kokuları kimyasal içeriğe sahip olduğu için ben bu yöntemi güvenli buluyorum.

3 yorum:

  1. Bende evi yeni aldım ve banyo kokusu çekiyorum :( tavsiyeni deneyeceğim

    YanıtlaSil
  2. Benim banyom da penceresiz,hemen uygulayacağım,teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  3. oo süper bir yöntemmiş. teşekkürler.

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll