Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Sivilceli Ciltler İçin Evde Doğal Tonik TarifiDüzenli kullandığım bakım ürünlerinin başında tonik geliyor. Çünkü çok fazla yağlanmaya musait bir fincanıvar. Yağlı ciltlerde en sık karşılaşına problemlerden bir tanesi de gözeneklerin siyah noktaalrla dolamasıdır. Tonikler gözenekleri küçültür, yağ oranını dengeler ve siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Bu sebeple cilt bakımımda toniklerin yeri benim için ayrıdır. Cildin yağ oranını dengede tuttuğu için de sivilce problemi yaşayan ciltlerin düzenli olarak tonik kullanmasında fayda var. Ben toniği banyo sonrası uyguluyorum. Daha sonra nemlendirici sürerek bakımımı tamamlıyorum. Tonik cildi kuruttuğu için nemlendirici kullanmaya özen gösterin. Yağlı ciltlerde sivilce oluşumu daha yaygın görüldüğü için sivilce problemi yaşaların tonik kullanmasını tavsiye ediyorum. Bu postumda yağlı ciltler için evde doğal tonik yapımından bahsedeceğim.

malzemeler

- 1 tutam biberiye
- 1 tutam adaçayı
- 1 türk kahve fincanı alkol

yapılışı

1 su bardağı kaynar suda birer tutam adacayı ve biberiyeyi demliyoruz. Süzdükten sonra bitki çayına bir türk kahve fincanı alkol ile karıştırıyoruz. Karışımı temiz bir pamuk yardımı ile yüze uyguluyoruz. Bu karışımı 20 gün boyunca kullanabilirsiniz.

1 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll