Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Güzel Görünümlü Eller İçin Doğal Peeling Tarifi


Kuru bir cilt yapım olduğu için özellikle kışın cildim çok kuruyor. Hatta bazen pul pul dökülme derecesine kadar geliyor. Ben de cildimi ölü derilerden arındırmak için peeling yapma ihtiyacı hissediyorum. Peeling, cildi ölü tabakalardan arındırdığı gibi kan dolaşımını da hızlandırdığı için oldukça faydalı. Cilt bakım uzmanları herkesin ayda birere peeling yapmasını öneriyor. Çok sayıda markanın peeling ürünleri olsa da ben genellikle evde doğal peeling yapımı olayını tercih ediyorum. Bu yazımda kış aylarında kolayıkla yapabileceğiniz ve ellerinie iyi gelecek bir doğal peeling tarifi vermek istiyorum.

Malzemeler;

- C vitamini içerği ile cildi besleyen ve içerdiği meyve asitleri ile ölü derileri soyacak olan mandalina suyundan bir yemek kaşığı gerekiyor.

- Peelinglerde bulunan ve soyucu özelliği olan tanecikleri toz şeker ile yapacağız. 1 çorba kaşığı toz şeker yeterli.

- Kışın cildimiz kuruduğu için ölü derilerden arınmanın yanında nemlendirmeye de ihtiyaç duyduğumuz için 1 yemek kaşığı zeyitnyağını da bu tarifte kullanıyoruz.

- Doğal el peelingi daha da besleyici ve yüksek nemlendirici özelliğe sahip olsun diye 1 yemek kaşığı da bal ekliyoruz. 

Bütün malzemeleri karıştırıp, ellerimizi bu karışımla ovuyoruz. Bu karışım tırnak etlerini de yumuşatacağı için tırnak etlerine sürülmesinde de fayda var. Ellerinizi durularken sabunsuz, sadece su ile durulama yapınız. Ve son olarak ölü derilerden arınmış ve yumuşacık olmuş ellerinizin keyfini çıkarın.4 yorum:

  1. Merhaba cnm 8 Mart hanımeli hediyeleşme etkinliğine davetlisin katılırsan çok mutlu olurum::)

    YanıtlaSil
  2. Selamlar hanımeli etkinliğinden geliyorum bloğunu takibe aldım. Bende bekliyorum sevgiler. http://gamzegamzelifeandstyle.blogspot.com.tr/?m=1

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll