Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Limon İçeri Kimyasal Temizleyiciler Dışarı
Buse doğduğundan beri kimyasal içerikli ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyoruz. Ben bu çaba içine girdiğimden beri çok sayıda  güzel püf noktaları, alternatif doğal öneriler öğrendim. Hepsini denemeye çalıştım. Bu blogda da zaman zaman deneyip olumlu sonuç aldığım doğal temizlik önerilerini sizlerle paylaşıyorum. Önceki paylaşımlarıma menüde yer alan 'Güncel' kısmından ulaşabilirsiniz. Ben araştırmaya ve denemeye başladıkça pek çok kimyasal ürünün para tuzağı ve pazarlama dtratejisi sonucu hayatımızda vazgeçilmez olduğunu anladım. Aslında pek çok ürünün doğal ikamesi var. Ve gerçekten en az o kimyasal ürünler kadar etkililer. Bu postumda limon ile temizlik önerileri başlığı altında bir liste vermek istiyorum. Bu liste benim limonu yemek dışında kullandığım yerler listesidir ve benim tarafımdan hazırlanmıştır. Hepsini denedim ve işe yaradıkları için bu yazımda sizinle de paylaşmak istedim. Güvenle deneyebilirsiniz. Amacım herkesin bilinçlenmesi ve kimyasal içerikli temizleyicilerden mümkün olduğunca uzak durmasını sağlamaktır. Gelelim limonun mucizelerine.

- Limonu salataya sıktıktan sonra hemen atmıyorum. Elimi ve tırnaklarımı limon kabuğu ile ovalıyorum. Özellikle tırnaklarımda oje yoksa, tırnaklarımın güçlenmesi için bu yöntemi tercih ediyorum.

- Derz temizliği de limon ile yapılabiliyor. Ben daha önce bloğumda elma sirkesi ve karbonat ile derzleri bembeyaz yaptığım fotoğrafları sizinle paylaşmıştım. Derzlerdeki gözüme çarpan bölgesel kararmalar için de suyunu salataya sıktığım ve atmak üzere  olduğum limon kabuklarından yararlanıyorum. Limon kabuğunun üzerine tuz ekliyorum ve derzleri ovalıyorum. Deneyin, nasıl beyazladığına inanamayacaksınız.

- Çaydanlıktaki kireç için de asla kireç çözücü kullanmıyorum. 2-3 parça limon tuzu koyduğum suyu kaynatıyorum. Kireçten eser kalmıyor. Kireç oluşumu az sevyede iken salataya sıktığım limonun iç kısmı ile çaydanlığın içini ovduğumda da yeni oluşmaya başlayan kireç tabakası yok oluyor.

 

9 yorum:

 1. Süper bilgiler.. limon tuzu ile kireç çözmek on numara bir fikir.. teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Limon her derde deva bence..Temizlik,sağlık...süper öneriler..

  YanıtlaSil
 3. yazın sinek kovucu olarak teyzem limon yağıyla bir karışım yapardı mesela, en güzel sinek kovucu oydu. Muhteşem. 1 tane sivri ısırığı olmaz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. baak bunu söylediğin iyi oldu. Tez zamanda araştıracağım. Yazın da deneip paylaşırım. Teşekkür ederim.

   Sil
 4. süper bilgiler bunlar . teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Limonu bende çok kullanıyorum,sıktığım limonları bulaşık makinasının kaşıklığına atıyorum,hem çok güzel kokuyor,hem bulaşıklarımı parlatıyor.

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll