Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Portakal Kabuğu İle Mumluk Yapalım Mı?Yaratıcılık en taktir ettiğim kişisel özellikler arasında. Ben de hep çok imrendiğim yaratıcılık yeteneği çok fazla olmasa da dekorasyona ve yaratıcı tasarımlara duyduğum ilgi oldukça büyük. Dekorasyon bloğu yazarak, hem hobimi aktif hale getirmiş oluyorum de hem de farklı fikir ve yaratıcılık örnekleri görünce mutlu oluyorum. Dıy projelerine ilgim büyük olsa da hem el becerilerime güvenmediğim için hem de vakit bulamadığım için pek çok fazla kendim yapamıyorum. Beğendiğim ve yapma arzusu duyduğum fikirleri sizlerle paylaşınca mutlu oluyorum. Kendim yapmasam da yapacak birine fikir vermek oldukça güzel bir duygu. Bu postumda paylaşacağım mumluk modeli oldukça basit ama dekoratif. Dekorasyon objesi olarak da yüzlerde tebessüm yaratması amacıyla da kullanılabilir. Portakal kabukları ile şekerleme yapıyordum ama daha önce onları mumluğa çevirmek hiç aklıma gelmemişti. Dekorasyon blogları ziyaretlerim bana çok hoş fikirler sağlıyor. Yapımı da oldukça basit. Portakal sıkacağı ile suyunu sıkacağınız portakalların kabukları ile bu dekoratif ama şık mumluğu kolaylıkla yapabilirsiniz. Isının etkisiyle ortama hoş bir portakal kokusu yayılacaktır. Mmluğunuzu kuruyunca da kullanmaya devam edebilirsiniz. Farklılık arayanlar ve yaratıcı fikirlere açık olanlar için oldukça şirin bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bu projeyi çocuklarınızla da aktivite olarak rahatlıkla yapabilirsiniz.


9 yorum:

 1. merak ettim deneyeceğim hatta fotosunu da çekeceğim ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimle de paylaşırsan mutlu olurum başkancım.

   Sil
 2. Çok ilginç. Ama kokusu süper olur bunun:)

  YanıtlaSil
 3. geçenlerde farklı modellerini hatta etrafına karanfil dizilmiş modelini görmüştüm bir blogda , deneyeyim dedim dedim unuttum :) şimdi bir daha çıktı madem karşıma bu kez ertelemeyeyim :)

  YanıtlaSil
 4. aa bundan bizde yapmıştık ama önce portakalı balkabağı gibi oyup süslemiştik, sonra da portakalın uzun beyaz şeyini zeytinyağlayıp yakmıştık. Hatta bazıları olmamıştı da ispirto dökmüştük, ama çok eğlenceliydi =)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll