Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Tutmayan Yoğurdu Sonradan Tutturma Yöntemim

Buse'nin hayatımıza girmesi ile yaşantımızda pek çok alanda köklü değişiklikler oldu. En çok değişikliğin sosyal aktiviteler ve beslenme alanında olduğunu söyleyebilirim. Organik gıda tercih etmeye çalışıyoruz. Vakit buldukça ekmeği de kendim yapıyorum. Hazır yoğurtların tadını daha çok sevsem de daha sağlıklı olduğu için yoğurdu da kendim mayalıyorum. Özellike Buse 6. aydan itibaren ek gıdaya başlayınca yoğurt mayalama işlemini her gün yapar oldum. Buse için her akşam küçük meyve püresi kavanozlarına yoğurt mayalıyorum. İlk zamanlarda bir küçük kavanoz yetiyordu ama büyüdükçe midesi de büyüdüğü ve yoğurdu sevdiği için artık iki küçük kavanoz yoğurt hazırlıyorum. Bu kadar sık mayalayınca arada yoğurdun tutmadığı günlerde oluyor tabiki. Genelikle işe dalıp sütün sıcaklığını ayarlayamadığım ve biraz soğuğa yakın mayaladığımda başıma geliyor bu durum. Ben de çeşitli denemelerim sonucu bir yöntem keşfettim. Belki bilien bir yöntemdir ama ben daha önce duymamıştım. Tutmayan yoğurt ile ne yapılır sorusuna cevap olarak bu postu hazırlamak ve yöntemimden bahsetmek istiyorum. Ben yoğurdum tutmadığında o sulu karışımı 40 derecede ısıttığım fırının içinde bekletiyorum. Kısa bir süre sonra tutmyan yoğurdum sıcağın etkili ile yoğurt olmaya başlıyor. Eğer yoğurt olma anını kaçırır biraz fazla bekletirsem o zaman sulanmış bir yoğurt elde ediyorum ama yinede tutmamış yoğurttan iyidir. Bu yöntemi ne zaman denediysem hep olumlu sonuç aldım. Sürekli kontrol ederseniz sulanmadan yoğurdu alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve paylaşım için facebook ve instagramdan takip edebilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler...

https://www.facebook.com/harikadekorasyon

http://instagram.com/bakbuharika

6 yorum:

 1. ellerine sağlık. bir de yoğurdu hemen ılık ılık yedirmeyeceksen üzerine kapak kapatmadan tülbent türü bir bez örtüp buzdolabında bir gün (24 saat ) bekletirsen çok güzel oluyor. öpüyorum küçük güzelliği.

  YanıtlaSil
 2. yöntem süpermiş ben de tutmayan yogurdu hep peynire çeviririm:)Bu yöntem daha iyiymiş.

  YanıtlaSil
 3. Şu ana kadar tutturamadığım olmadı ama aklımda bulunsun:) Çok hoşuma gitti bu ek bilgi:)

  YanıtlaSil
 4. Bende bir fikir söyleyeyim:)Aynen oğlum için sürekli bende mayalıyorum.Bazen sulu oluyor.Bende sulu olan kavanozu dogalgaz peteğinin üstüne koyuyorum.Arası kontrol ediyorum istediğim sonuça ulaşınca alıyorum:)

  YanıtlaSil
 5. bak ben bu tarifi tuttum :)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll