Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Ütü Sırasında İnatçı Kırışıklıklar İçin Önerim Var


Eşim bankada çalıştığı için iş günlerinde hergün gömlek giyiyor. En sevmediğim ev işlerinin başında ütü gelse de tabiki eşimi işe ütüsüz gömleklerle göndermiyorum. Genelde gömlekleri biriktirip toplu olarak ütü yapmayı tercih ediyorum. Bir seferde 12 gömleği ütüleyip yaklaşık 3 hafta rahat ediyorum. Ütü yapmayı sevmesem de ütünün düzgün olması konusunda oldukça titizleniyorum. Gömlekleri makineden çıkar çıkmaz ütülediğinizde nemli oldukları için daha çabuk açılıyor elbette ama ben sürekli ütü ile haşır neşir olmayı tercih etmediğimden biriktiyorum. Bu süre zarfında da kırışıklıklar daha da inatlaşıyor. Bazen bende ütü sırasında yanlışlıkla ütü izi yaratabiliyorum. Bezen istemeden kat izi oluşturabiliyorum. Tefalin buhar kazanlı ütüsünü kullanmama ve en üst ayarda buhar sağlamama rağmen bu hataların düzelmesini sağlayamıyorum. Ütünün püf noktalarından biri tabiki buhardır ama buharlı ütüler bile malesef yeterli olmuyor. Gömlekte çok fazla kışılıklık varsa bir sprey yardımıyla su püskürtüp öyle ütü yapıyorum. Küçük ve inatçı kırışıklıklar için de oldukça pratik ama çok etkili bir önerim var.


Ben ütü yapmadan önce ütü ve ütü masasyla birlikte muhakkak bir fincan su da hazırda bulundururum. Bu su sayesinde hiç kırışıksız, jilet gibi tabir edilen gömlekler elde edebiliyorum.


Ütülerken yanlışlıkla yaptığım ütü izinin izerinde yöntemimi sizinle paylaşmak istiyorum. Tüm buhar püskürtme çabalarıma rağmen bu kırşıklığı ütü ile açamadım. Bende fincandaki suya parmağımı batırdım ve ıslak parmağımı iz boyunca gömleğe sürdüm. İz boylu boyunca ıslanmış oldu. Daha sonra ütü ile ıslaklığın üzerinden geçtim ve kurumasını sağladım. Yaklaşık 5 sn içinde tamamen kurudu. Kırşıklık ise tamamen yok oldu. Eğer siz de ütü sırasında meydana gelen kırşıklıklardan dertli iseniz ütü sırasında bir fincan suyu yanınızda hazır etmenizi tavsiye ederim. Zor kırışıklıklar için ütüleme yöntemi oldukça basit.


10 yorum:

 1. teşekkürler cnm deneyeceğim :) aynı dert ütü yapan biz hanımlarda:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burdan mucitlere sesleniyorum. Kendi kendine ütü yapan ütü icat etsinler artık.

   Sil
 2. Bu yöntemi ben de ara ara deniyorum özellikle kalın kumaşlı eteklerimde oldukça işe yarayan bir yöntem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben yeni keşfettim ama keşke daha önce keşfetseymişim dedim. Gerçekten çok işe yarıyor.

   Sil
 3. kesinlikle deneyeceğim özellikle pantolanlarda en büyük baş ağrım teşekküler tavsiye için

  YanıtlaSil
 4. bu yöntemi ben de üniversitede yurtta kalırken sahip olduğum kendine hayrı dokunmayan ütümle keşfetmiştim. aklın yolu bir :)

  YanıtlaSil
 5. Eşim öğretmen olduğundan dolayı bizde de gömlek ,pantalon ütüleme derdi var malesef :( Suyla ıslatma yöntemini ,ütünün ön tarafında bulunan su püskürtme haznesi sayesinde yapıyorum..
  Ütü yapma konusunda tüm bayanlara sabırlar diliyorum....

  YanıtlaSil
 6. Ben de ütüden hiç hoşlanmıyorum ama ne yazık ki ütüsüz giyinmeyi de sevmiyorum..ıslatma en güzel çözüm inatçı kırışıklarlar için :)Sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. su yaziyi utu masamin uzerindeki bilgisayardan okumam oldukca ironik oldu :) ahhh biriken utuler ve dahasi kolda kat izi istemeyen kocalar :(( yonteminizi ben de deneyecegim teskler :)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll