Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Yumuşacık Havlular İçin Bir Önerim Var


Buse doğduğundan beri kimyasallardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Kimyasal ürünler yeriine daha doğal malzemelerle aynı sonuçları elde etmeye çalışıyorum. Ve gerçekten bu güne kadar tüm kiöyasallardan uzak durma ve alternatif bulma çabalarım olumlu sonuç verdi. Kimyasal temizlik malzemeleri üreten üreticiler bozulmasın ama doğa bize gerekli çözüm sunuyormuş zaten bunu anladım. Ama firmalar o kadar güzel reklam yapıyor ki gerçekten o ürünlerden başka çözüm yokmuş gibi düşünüyoruz. Burdan Buse'ye gerçeği görebilmemi sağladığı için teşekkür ederim. Bulduğum, deendiğim her alternatif doğal çözümü bu blogda sizin de bilginiz olması için paylaşıyorum. Daha önceki önerilerime üstteki menüde yer alan 'Güncel' menü seçeneğinden ulaşabilirsiniz. Bu postumda kimyasal içerikli yumuşatıcılar yerine daha doğal bir öneri sunucağım. Buse'nin havlularındaki sertleşme için öneri arayışındaydım. Sertleşen havluların kızımın narin cildine zarar vereceğini düşünüyordum. Bebek kıyafetleri için yumuşatıcılar var ama daha da doğal bir yöntem varken o ürünlere bile ne gerek var ki diye düşünüyorum. Arkadaşımın önerisi ile Buse'nin havlularını yıkadıktan sonra yumuşaması amacıyla bol tuz ilave ettiğim ılık suda 1 saat gibi bir süre bekletiyorum. Daha sonra da durulayıp, kurutuyorum. Havlular gerçekten inanılmaz derece de yumuşuyor. eğer sonradan uğraşamam, daha pratik bir önerin yok mu diyorsanız o da var. Sertleşen havluları yumuşatmak için  makinenin çamaşırları koyduğumuz iç haznesine 1 kahve fincanı beyaz sirke ekliyorum. Deneyin, nasıl yumuşadığına inanamayacaksınız. Sirke kokusunu yok etmek için de bir önerim var. Havluları saklarken, aralarına mis kokulu sabunlar koyup, o şekilde saklıyorum. Sirke kokusundan eser kalmıyor ve havlular şahane kokuyor. 


Daha fazla bilgi ve paylaşım için facebook ve instagramdan takip edebilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler...

https://www.facebook.com/harikadekorasyon

http://instagram.com/bakbuharika

7 yorum:

 1. Çok iyiymiş. Ben sirke olayını deneyeyim bi. :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de çok uzun zamandır yumuşatıcı kullanmıyorum. Beyaz sirke ve bir kaç damla doğal meyve kabuğu yağı (Portakal, limon vs) Miss gibi ve zehirsiz :)

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir bilgi paylaşımı olmuş.Deneyecem .Kim istemez ki yumuşacık havluya yüz sürmeyi:)

  YanıtlaSil
 4. sirkeyi denemem zor sevmediğim için ama tuz'u deneyeceğim :))

  YanıtlaSil
 5. Çok iyiymiş bak ben de deneyeyim bunu ...

  YanıtlaSil
 6. Tuz olayını ilk kez duydum. Denemekte fayda var.

  YanıtlaSil
 7. Denemekte fayda var bu önerileri..Yeterince kimyasal maddeyle haşır neşiriz zaten..Sevgiler..

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll