Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Dekoratif Niş Modelleri İle Tarz Duvarlar

Duvar dekorasyonunda niş uygulaması oldukça popüler. Niş modelleri, her mekana farklı bir dekoratif hava katmayı başarıyor. Dekorasyon bloğu olarak ben de niş uygulamasının oldukça dekoratif olduğu ve boş duvarları değerlendirmek için iyi bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Niş uygulaması, kişiyi oldukça özgür bırakan bir uygulama. Öyle ki, nişlerde ne sergileyeceğiniz tamamen sizin zevkinize ve mekanın dekorasyonuna kalmış. Vazo gibi dekoratif objelerin nişlerin içerisine çok yakıştığını düşünüyorum. Farklı renk ve modelde aksesuar kullanarak nişlerin daha da ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. İlk örnekte kullanılan canlı renklere sahip tablo, duvara oldukça çarpıcı bir hava kazandırmış.

nis-ornekleri

 İkinci örneğimizde ise niş içerisinde aynı renkte ve benzer türde aksesuarlar kullanılmış. Bu uygulama nişlerin daha geri planda kalmasını sağlamış. İçeride kullanılacak aksesuarların ne kadar önem taşıdığını da burdan anlayabiliriz.

duvarda-nis

Niş uygulamasının ne önemli kısmı ise bana göre aydınlatma. Eğer bir nişe aydınlatma yapılmayacaksa bence o uygulamanın yapılmasının da bir anlamı kalmıyor.


Kitap seven ve evde kütüphane hayal edenler nişleri adeta bir kitaplık gibi kullanabilirler. Bu durumda aydınlatma yapılmasa da olur sanırım. Ama ben kitapar için uygun bir kitaplık almayıve nişleri dekoratif amaçla kullanmayı tercih ederim.


Dekorasyon blogları, modern ev örneklerinde genellikle niş uygulaması olan duvarlar paylaşıyorlar. Bu modern mutfak dekorasyonunda da benzer bir uygulama yapılmış.

mutfak-nis-uygulamasi


4 yorum:

 1. Bu nişlere bayılıyorum.. Paylaşımın için teşekkürler canım

  YanıtlaSil
 2. niş deyince direk aklıma evim şahanenin mimarı selim bey geliyor:) bu nişler de güzelmiş

  YanıtlaSil
 3. BiZde tv cevresinde niş var ve ben oralara kitaplarımı dizdim :) eşim obje konulması taraftarı bense kitaplarımın kalması taraftarıyım :) büyük çatışma var konuda :) yazıdaki ilk fotoya inanılmaz bayıldımmm sanırım objeler daha şık duruyor :)

  YanıtlaSil
 4. ben de niş seviyorum ama dediğin gibi aydınlatma olmalı yoksa cidden derinliğini yitiriyor ve itici oluyor

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll