Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Gerginliğinizi 5 Dakikada Alan Tüyolar
Okulda öğrencilerin en çok sevdiği zaman dilimi şüphesiz ki teneffüslerdir. Ama 5 dakika ya da 10 dakika olan teneffüsler hiç bir zaman yetmez ve oldukça kısa gelir. Sadece öğrenci olduğum dönemlerde değil dershanede öğretmenlik yaptığım dönemde de en sevdiğim zaman dilimi teneffüslerdi. Bence öğretmen olmak öğrenci olmaktan daha da yorucu. Bu yüzden öğretmenler olarak teneffüslere daha çok ihtiyaç duyuyoruz bence. Dershanede çalıştığım yıllarda, kısacık teneffüslerde dinlenmek için tek yapabildiğim çay içmek ve öğretmen arkadaşlarımla sohbet ederek kafa dağıtmaya çalışmaktı.

Buse'yle vakit geçirmek çok zevkli ama çok hareketli bir bebek olduğu için oldukça da yorucu. Bu yüzden kısa sürede rahatlamaya çok ihtiyacım oluyor. Benim kısa sürede gerginliğimi üzerimden atıp, rahatlamak için pratik yöntemlerim var ve işe yarıyorlar. Bu postumda kısa sürede bana iyi gelen minik tüyoları paylaşmak istiyorum. 


- Yiyecek ve içeceklerin insan sinir sistemi üzerine etkileri hep konuşuluyor.  Özellikle bazı bitki çaylarının rahatlatıcı etkileri var. Ben melisa çayı içtiğim zaman çok rahatlıyorum mesela. Bu yüzden 5 dakikada rahatlama önerileri listemde melisa çayını başa almak istiyorum. Evde melisa çayı yoksa kısa sürede aktardan temin etmenizi ve stresli olduğunuz zamanlarda denemenizi öneriyorum. Yiyecek olarak da rahatlamak ve mutlu olmak için pek çok bayan gibi ben de çikolatayı tercih ediyorum. Uzmanlar özellikle bitter çikolatanın stres hormonlarını düzenlediğini söylüyorlar ama ben bitter pek sevmiyorum malesef.

- Düzenli ve bilinçli nefes almak hem bedeni hem de zihni rahatlatıyor. Sabıra ihtiyaç duyduğum sinir krizi anları öncesinde hemen 10 a kadar sayarak burundan nefes alıp ağızdan vermeye çalıyorum. On rakamına ulaştığımda kızgınlığım epey azalmış oluyor.


- Lavanta yağının rahatlatıcı etkisinin olduğu bir gerçek bence. Lavanta kokusu da en sevdiğim kokular arasında yer alıyor. Lavanta yağını özellikle başım ağrıdığı dönemlerde tercih ediyorum. Alnımı ve şakaklarımı bir miktar lavanta yağı ile ovuyorum. Lavantanın kokusu ile beni oldukça rahatlatıyor.


3 yorum:

 1. Kahve varken bitki çayı içmeyi hiç tercih etmiyorum açıkçası:)
  Bir tek yeşil çay içiyorum, bitki çayı olarak o kadar. Ama beni heveslendirdin, hele ki şu sıralar içsem iyi olacak gibin:)

  YanıtlaSil
 2. Lavanta yağı yanıklara da iyi gelir. Papatya, gül ve rezene de tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 3. lavantayı ben de severim.Bak hiç bu yönde düşünmemiştim.Ben de saçımı yıkarken kaynar suya atıp demlediğim lavanta çayını durulama suyu olarak kullanıyorum.Düzenli yapınca saçının rengini açıyor.Bir de yüz temizlemede kullanılabilir :-)
  paylaştığın bilgiler çok güzel ,aklımın bir köşesine yazıyorum ;-)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll