Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Psikolojik Yardım Almak Utanılacak Bir Durum mu?
Günümüzün en yaygın hastalıklarından birisi de psikolojik rahatsızlıklar olsa gerek. Çevremi gözlemliyorum da çoğunlukla herkeste  genel bir memnuniyetsizlik, mutsuzluk hakim. Antidepresan ilaçlar ise şekerleme niyetine kullanılıyor. Pek çok kişi psikolojik sorunlarından dem vuruyor. Peki böyle durumlarda psikolojik yardım almak utanılacak bir durum mu? Ben konuşmanın insanı çok rahatlattığına inandığım için tam tersi oldukça faydalı buluyorum. Bu konuşma, iç dökme durumu profesyonel bir kişiye olduğu zaman yol gösterici de olduğu ben antidepresanlardan da önce denenmesi gereken bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Ankara'da bulunanlar için bir önerim olacak.

Fenomen Psikoloji her insanın biricik olduğu inancıyla yola çıkan birkaç psikolog tarafından kurulmuş bir danışmanlık merkezidir. Ankara’da bulunan Fenomen Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim merkezinde, Psikoloji Biliminin tüm olanakları kullanılarak danışanlara hizmet verilmektedir.

Günümüzde insanlar kaliteli bir yaşam için, fiziksel gelişimleri kadar ruhsal gelişimlerinin de önemli olduğunun bilinciyle hareket etmektedirler. Gerçekten de ruhsal gelişim ilk çocukluk yıllarında temelleri atılan bir süreçtir. Yapılan bazı araştırmalar, hamileliğin son 3 ayında bebekte bazı konularda algılamanın başladığını ortaya koyuyor. Hal böyle olunca da el yordamıyla yol almak yerine uzman kişilerin rehberliğinde yol almanın hayatta bir adım önde olmayı sağladığı bir gerçektir.

Fenomen Psikoloji, çocuk, ergen, yetişkin ve ailelere psikoterapi ve danışmanlık hizmeti vermek yanında, psikolojik değerlendirme testleri ile mevcut durumu ve gelişimi ölçüyor. Çok ciddi psikolojik problemler yanında, günlük hayatta yaşadığımız bir takım sorunların da yaşamımıza ket vurduğu yadsınamaz bir gerçektir. Hepimizin amacı ilerlediğimiz, kaliteli bir yaşam olduğuna göre bilimsel tekniklerle yöntemleri ve faydaları ispat edilmiş danışmanlık ve terapi yöntemlerine başvurmak kısa sürede sorunu tespit etmeyi sağlamanın yanında, olası sorunların da önüne geçmede fayda sağlamaktadır.

Fenomen Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde ilgili yaşa göre düzenlenmiş, çeşitli zeka testleri, kişilik testleri, dikkat ve gelişim testleri, okul olgunluğu testi, motor ve algılama testi gibi çok çeşitli değerlendirme uygulamaları yapılmaktadır. Özellikle çocuklara uygulanan testler ciddi bir uzmanlık gerektirmektedir. Bu konuda yapılacak küçücük bir hata bile sonuçlarda sapmaya ve dolayısıyla değerlendirmede hatalara yol açabilmektedir. Konusunda uzman bir ekip tarafından yapılan bu testlerle çocuklarınızın mevcut durumu ve gelişim alanları ile ilgili en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. Unutulmaması gereken, ,  özgüvenli, huzurlu, hedef koyabilen ve bunların peşinden gitmek için gereğini yapan, gerekli ve doğru davranışları ortaya koyan bir erişkinliğe, sağlıklı ruhsal zemine oturtulmuş bir çocukluk sonrası çok daha sancısız bir şekilde gidilmektedir.

İster önemli bir psikolojik sorununuz olsun, ister bir şeylerin ters gittiğine dair bir sezginiz, Fenomen Psikoloji birlikte yol almak için sizleri bekliyor.

Unutmayın, her insan çok değerli, her insan biriciktir. 


2 yorum:

  1. gerçekten bazen bi danışmana ihtiyaç duyuyor insan. işte o zaman arayıp ' geliyorum müsaitseniz' diyebilecek bi doktor olmalı. ve bundan asla utanmamalı aksine göğsünü gere gere söylemeli bence;)

    YanıtlaSil
  2. çok sevdiğim bir söz var: "psikoloğa deliler değil; asıl delilerin delirttikleri gider" diye :)
    şaka bi yana, herkesin küçüklü büyüklü sorunları var.
    nasıl ki diş hekimine, dahiliyeye, kan testine gidiyorsak psikoloji de bizim bir parçamız. ama gözle görülür olmadığı için ihmal edilme halinde. oysa ki herkesin arasıra da olsa uğradığı bir danışmanı olmalı.

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll