Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Buse'nin Oyun Arkadaşı: Todizoo Zoopy Kedicik


Oyuncaklar, çocukların gelişiminde önemli rol oynuyor. Ben de Buse için onun duygusal zekasına ve motor bererilerinin gelişmesine katkıda bulunacak oyuncaklar seçmeye özen gösteriyorum. Buse daha 2 yaşında olduğu için sesli ve fonksiyonel oyuncaklar onu çok fazla oyalayamıyor. Bu dönem anaçlık ve taklit dönemi sanırım. Bu yüzden daha çok peluş oyuncaklarla vakit geçiriyor. Onlarla konuşuyor. Kendi yemeğini yerken peluş oyuncaklarını da beslemeyi ihmal etmiyor. Hatta dönem dönem altını koklayıp, ıslak mendil ve bez bulup altlarını bile değiştirmeye çalışıyor. Çocuklar, harika bir gözlemci gerçekten. Buse'nin yeni favori peluş oyuncağı ise Todizoo Zoppy bebeklerden sevimli kedicik.  Bu kedicik Buse'nin anaçlık duygularını daha da fazla ortaya çıkardı. Karnına dokunduğunda kedicikten çıkan tatlı mırıltıları Buse çok sevdi. Todizoo bebekler baş parmağını emebiliyor. Bu özelliği de kızımı çok eğlendiriyor. Todizoo bebek eve geldiğinden beri uyku arkadaşı da oldu. Kedi, kedi diyerek yatağa onu da götürüyor. Todizoo kedinin karanlıkta patileri de parlıyor. İlk gördüğünde çok şaşırmıştı ama o kadar sevdi ki zaman zaman ışığı kapatmamızı istiyor. Todizoo bebeği oyuncakbiziz.com sitesinden ücretsiz kargo fırsatıyla aldım.
Siteden Todizoo bebekle beraber Samatlı deniz kızı da aldım. Çünkü Buse tam bir su kuşu. Su ile oynamaya baylıyor. Bu deniz kızı da suya girer girmez yüzmeye başlıyor. Buse, deniz kızı yüzerken çok eğleniyor. İyiki almışım dediğim bir oyuncak oldu. Yıkanırken de deniz kızı bizimle birlikte banyoya geliyor. Buse yıkanırken deniz kızı da su kovasında özgürce yüzüyor. Eğer yıkanmaktan hoşlanmayan bir bebeğiniz varsa bu oyuncak ile ona banyoyu sevdirebilirsiniz.


2 yorum:

  1. Gerçek bir kedi sahiplenmeyi düşündünüz mü? Bir evcil hayvan ile büyüyen çocukların empati ve sorumluluk duygusu daha çok gelişiyor, sevgiyi saygıyı daha iyi öğreniyorlar.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evde durmuyoruz ki. Biz evde olmadıktan sonra bütün gün hayvancağızı eve hapsetmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

      Sil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll