Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Oobleck Nasıl Yapılır Buse İle Denedik

Oobleck nasıl yapılır? öğrenir öğrenmez Buse ile yapmak istedim. Çalışan anne olunca çocuğunuzla fazla vakit geçiremediğiniz için suçluluk duyuyorsunuz. Bu yüzden birlikte vakit geçirdiğiniz zaman dilimlerinde sorumluluk duyduğunuz sevgi, eğitim gibi kavramları bu süreye sığdırmaya çalışıyorsunuz. Kaliteli zaman geçirme isteği de bu noktada devreye giriyor. Biz Buse ile cumartesi ve pazar günlerini dolu dolu geçirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Montessori eğitimi bu konuda biz annelerin büyük yardımcısı olmaya başladı. Eskiden çocuklarla kaliteli vakit geçirmek için etkinlik fikirleri bu kadar popüler değildi. Şimdilerde internetin de varlığı ile sanırım hergün bir etkinlik bulmak hiç te zor değil. Biz de geçtiğimiz haftasonu Buse ile oobleck yaptık. Yapımı oldukça basit. 2,5 su bardağı mısır nişastası ve 1 su bardağı su bir kapta karıştırılarak hazırlanan oobleck, kelime anlamı olarak suyun üzerinde dans demekmiş. Karışım hazır olduğunda onun sıvı olduğunu zannediyorsunuz. Amam elinizi değdirdiğinizde his olarak hiç te sıvıya dokunuyor gibi bir hisse kapılmıyorsunuz. Bildiğin katı bu deyip avucunuza aldığınız andan saniyeelr sonra avucunuzdan sıvı gibi akıp gitmeye başlıyor. Buse'de bu kimliği oturmamış kaışımı önce garipsese de sora alıştı ve mıncıklamaktan büyük keyif aldım. Ben ilgi çekici olsun diye gıda boyası ile renklendirdim. Renklendirmek için parmak boyası da kullanabilirsiniz ama ben Buse'nin yeme ihtimaline karşı gıda boyası tercih etttim. Karışımı Buse'nin mama sandalyesine hamur gibi yaydım. O parça kopardıkça oluşan delik kısa sürede kemdi kendine kapandı. Bu durum oldukça ilgisini çekti. Ben de onun kadar eğlendim. Sonuç olarak iyiki yapmışız dediğim bir etkinlik oldu. Oobleck yapımını daha önce denemediyseniz kesilikle denemenizi öneririm. Kıvamını görmeniz için çektiğim videoyu da bu postumda paylaşmak istiyorum.

9 yorum:

 1. yüzündeki mutluluga bak ne kadar sevinmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk başta yadırgasa da sonradan sevdi şükür:)

   Sil
 2. Nasıl da mutlu oynarken çok tatlı Allah bağışlasın :) blogunuzu takip ediyorum ;) ve blog temanıza bayıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin teşekkür ederim.Değmesin yağlı boya, sevgi hanım tasarlamıştı. Ben de çok beğeniyorum.

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Kesinlikle denenmesi gerekir, biz çok keyif aldık.

   Sil
 4. bilmiyodum yaa ne eğlenceli yaaaa yazdım bunu lazım olur :)

  YanıtlaSil
 5. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için çok eğlenceli bir malzeme, ben de oğlumla yapıyorum bazen ama hiç renkli denememiştik. Bu güzel fikir için teşekkürler..

  YanıtlaSil
 6. Maşallah.Yüzündeki gülücüğe bakınca çok keyifli bir etkinlik olmuş.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll