Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Düğmelerle Yapılan Birbirinden Güzel Diy Projeleri

Dekorasyon bloğu olarak bu postumda 'düğmelerle neler yapılır' sorusuna dekoratif bakış açısı ile derlediğim dıy projelerinden bahsetmek istiyorum. Düğmeler dekoratif süsleme için oldukça çok güzel bir materyal. Pek çok moda tasarımcısı tarafından düğmeler kıyafetlere şıklık katmak amacı ile sıklıkla tercih ediliyor ama biz bugün düğmeleri dekorasyonda nasıl kullanılır bunu inceleyeceğiz. Çok basit objeler, düğmelerin büyüsü ile çok şık objelere dönüşebiliyor. Yenilemek istediğiniz pek çok eşyayı düğmelerle süsleyebilirsiniz aslında. Tuhafiyelerde çok çeşitli düğmeler mevcut. Ama bu yazımda yer alan projelerde kullanılan kullanılan düğmeler her evde olan, oldukça basit düğmeler. Ama en basit düğme bile oldukça şık duruyor. 

Basit abajur başlıklarını düğmelerle süsleyerek onları çok şık dekoratif abajurlara dönüştürebiliriz.  Bu örnekte tüm abajur başlığı düğmelerle kaplanmış ama siz kısım kısdım ya da bir yaszı, bir harf ya da bir şekil oluşturacak şekilde de düğmeleri yerleştirebilirsiniz.


Son dönemlerde balonları kullanarak yapılan dekoratif çanaklar oldukça popüler. Bu çalışma için istediğimiz boyutta balonu şişiriyoruz. Balona kuruyunca şeffaflaşan bir tutkal sürüyoruz. Daha sonra balonun en alt kısmını tutkallayıp düğmeleri istediğimiz şekilde döşüyoruz. Kuruyunca balonu patlatıyoruz ve dekoratif çanağımız hazır oluyor.


Duvarlarınız boşsa ve dekoratif panolar ile duvarlarınızı süslemek istiyorsanız da düğmelerde yararlanabilirsiniz. Örnekteki çalışma için ayakkabı kutularını istediğiniz bir kumaşla kaplayıp, düğmelerle harf, kelime ya da desen yapabiliriz.Bahar geldiğine göre rengarek saksılarla çiçeklere evlerde, balkonlarda yer açma zamanı gelmiş demektir. Saksılarınızı düğmelerle süsleyerek dekoraif saksılar elde edebilirsiniz.
 Basit resim çerçeveleri düğmelerle, dekorasyona uyumlu ve oldukça şık dekoratif resim çerçevelerine dönüşebilir.

Kırlentleriniz, desensiz ve sade ise onları düğmelerle süsleyebilirsiniz.12 yorum:

 1. Dekoratif çanak çok hoşuma gitti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. balondan aynı taktikle çanak yapma şu aralar çok moda

   Sil
 2. hepsi denenebilir basit ve şık örnekler, fikirler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Bende bir ara tablo yapmayı düşünmüştüm. Ağaç dalları çizilmiş çiçekleri düğmedendi ama fırsat olmadı. Bunlar da çok güzel fikirler. Güzel paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tablo şeklinde çalışmayı da gördüm ama neen bilmiyorum bu posta alamdım. Güzel duruyordu aslında.

   Sil
 4. Bu arada takip butonunu ekledim bloğuma, siz uyarmıştınız sayfanda yok diye, haberiniz olsun ;)

  YanıtlaSil
 5. Özellikle ikea'dan ucuza abajur alıp üzerine yağlıboya ile resim yapmayı seviyorum ben de. Ayrıca çok güzel hediye de oluyor. Bu düğmelerle yapılan abajur da denenebilir aslında, aklımda bulunsun)) fikir için teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel fikirler yastık ve abajur düşünebilirim.
  Paylaşımınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll