Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Oje İle Ebru Desenli Kupa Boyama


Dekorasyon blog yazarı olarak dekoratif kendin yap projelerine de büyük ilgi duyuyorum. İnternette dolaşırken hergün onlarca kendin yap fikri ile karşılaşıyorum. Benim ilgimi çeken ve blogda sizinle paylaşma arzusu duyduğum projelerin ortak özelliği ise dekoratif bir ürünle sonuçlanması ve kolay temin edilebilir malzemelerle yapılıyor olmaları diyebilirim. Bu postumda da tam da bu kriterlere sahip bir kendin yap projesine yer vermek istiyorum.Son dönemlerde dekoratif kupalar oldukça popüler. Özellikle instagram hesaplarında sıkça dekoratif kupa modellerine rastlıyorum. Bu postumda da sıradan bir kupayı nasıl instagram paylaşımlarına layık bir hale getirebiliriz bir örnek vermek istiyorum. Ebru çalışmaları oldukça güzel sonuç veriyor. Biz de ebru yöntemi ile kupaları sıradan görünümden kurtarabiliriz. Dekorasyon bloğu yazarı olarak ortaya çıkan ebru kupanın çok dekoratif olduğunu söylemek isterim. Bardağa ebru desen nasıl yapılır? gelin beraber inceleyelim. 

Bunun için gerekli malzemeler kupa, oje, su, çubuk, suyu koyacağımız bir kap.

Suyu kaba alıyoruz. İstediğimiz bir yada iki renk ojeyi suya damlatıyoruz. Daha sonra çubukla rengi çok fazla dağıtmadan dalgalandırıyoruz.En son olarak kupanın istediğimiz kısımlarını suya batırıyoruz. Kupayı döndürerek ojenin ebru şekilde bardağa transfer olmasını sağlıyoruz. Son olarak kurutmaya bırakıyoruz. Ebru desenli dekoratif kupamız kullanıma hazır.


8 yorum:

 1. çok sevdimmm bu fikri çocuklarla denemek lazım aslında onalrında dikkatini cekecektir ;)

  YanıtlaSil
 2. Bak bu harika işte kesinlikle deneyeceğim..

  YanıtlaSil
 3. Yaa bayıldım :) Çok iyi fikir ..

  YanıtlaSil
 4. Çok orjinal durmuş, bayıldım, çok da kolaymış gerçekten :)

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel ve yaratıcı bir fikir denemek lazım :)

  YanıtlaSil
 6. Aa harika olmuş yıkanınca çıkıyor mu peki.

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll