Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Takı Seçimi Yaparken İşinize Yarayacak Püf NoktalarıTakılar kadınların hem gündelik yaşamda hem de gece kıyafetleri ile kullandıkları en önemli aksesuarlar arasında yer alıyor. Kıyafete ve gidilecek yere uygun tarzda takı seçimi yapıldığında şıklığı yakalamak çok daha kolay olabilmekte. Kolyeler, küpeler, bileklikler, yüzükler ve bayan saatleri model ve renk anlamında o kadar çeşitli ki, kadınlar sunulan tasarımlar arasında seçim yapmakta zorlanabiliyor. Her ne kadar çeşitler bu kadar fazla olsa da, takı seçerken önem verilmesi gereken bir diğer nokta daha var; kullanılacak takının, takı sahibinin vücut tipine, yüz ve saç şekline uygun tarzda seçilmiş olması. Her takının her vücut tipine aynı şekilde yakışmayabileceğini, takı her ne kadar çok şık ve cazip olsa da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Peki, bu kadar çeşitlilik içinde kendime yakışacak takıları nasıl seçeceğim dediğinizi duyar gibiyiz. Size sunacağımız bazı püf noktaları takı alırken size yardımcı olabilir.

Takı seçimi yaparken bazı kriterlere sadık kalırsanız, kendinize uygun takıları çok daha rahat belirleyebilirsiniz. Bu kriterler neler? Öncelikle tercih edilecek takının nerede kullanılacağı yani iş yerine giderken mi, gündüz dışarı gezmeye çıkarken mi ya da gece bir davete, düğüne ya da benzeri bir eğlenceye giderken mi? Gündüz kullanılacak takı ile gece dışarı çıkarken tercih edilecek takı farklı tarzlarda seçilmek durumunda. Aksi durumda pek de hoş olmayan tarzda görüntülerle karşılaşmak söz konusu. Gündüz daha sade modeller tercih edilirken, gece kıyafetleri ile çok daha gösterişli, parlak, ışıltılı modeller tercih edilebilir.

Gidilecek yer kadar takıyı takacak kişini vücut tipi de takı seçimi yapılırken önem verilmesi gereken bir kriter. Takı seçimi yaparken vücut tipi, yüz tipi, boyun şekli ve saç şekli ve rengi de kendine yakışacak takıyı bulmakta birer etken. Boyu kısa olan kadınlar uzun ve fazla sallantılı küpe modellerinden uzak durması, uzun boylu kadınların ise gösterişli kolyelere yönelmeleri daha uygun. Minyon tipli kadınlar için zarif modeller ideal.  Boynu kısa kadınlar için ise, tasma tarzı kolye modelleri boynu daha da kısaltan bir görünüm oluşturacağı için tavsiye edilmiyor.

Küpe seçerken yüz tipini dikkate alarak seçim yapmakta fayda var. Büyük halka küpe modelleri ve büyük, uzun küpe modelleri yüzü küçük kadınlara önerilmiyor. Yuvarlak yüz tipine sahip kadınların ise kaçınması gereken modeller arasında ufak ve top küpe modelleri yer alıyor. Yüz tipi gibi saç şekli ve rendi de takı seçiminde birer etken. Eğer kısa saç tercih eden bir kadınsanız, hem  gösterişli kolyeleri hem de iri küpeleri tercih edebilirsiniz. Uzun saç tercihiniz ise, gösterişli ve uzun modellerle tasarlanmış küpelerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Renkli taşlarla hazırlanmış takıların saçı ve teni koyu olan kadınlara daha fazla yakıştığını da söyleyelim.

Takı kullanmayı seviyorsanız size keyifli ve güvenilir bir e-ticaret sitesi önerelim. www.missshe.com.tr sizler için birçok aksesuar seçeneği sunuyor. Birbirinden şık kadın kolye, küpe, bileklik, yüzük modelleri, bayan saatleri ve çanta çeşitleri yanı sıra trend erkek saat modelleri de bulabileceğiniz her zevke hitap eden takılar Miss She’de sizi bekliyor.  Saatlere düşkünlüğünüz varsa, bayan saatleri modellerini kadın kategorisinin saat bölümünde bulabilir, Ferruci bayan saat modelleri, Modena marka bayan saat modelleri, Slazenger marka bayan saat modelleri ve Miss She’nin bayan saat modelleri arasından hoşunuza giden modelleri inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll