Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Odada Kilitli Kalmanın Verdiği Tarif Edilemez Heyecan


Bir yerde kilitli kalmak pek çoğumuz için kabusla eş değer olsa gerek. Heyecan, korku, panik gibi pek çok duygunun aynı anda yaşandığı bu durumda zaman da geçmek bilmez normalde. Ben pazar günü bir odada bir saat kilitli kaldım ama zaman nasıl geçti hiç anlamadım. Son dönemlerde en keyif aldığım zaman dilimini yaşadığımı da söylemek isterim.

Gerçek zamanlı kaçış oyunları tüm Dünya genelinde ilgi görerek popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Bu oyunların temeli benzer mantıkla tasarlanmış bilgisayar oyunlarına dayanıyor. Türkiye'nin pek çok ilinde de gerçek zamanlı kaçış odaları açılmaya devam ediyor. 
Bursa'da kurgusu ile dikkat çeken kaçış odalarından biri olan Odadan Firar Fsm, pazar keyfimize heyecan ve neşe kattı. Öncelikle ekibimizi kurup, rezervasyon yaptırdık. Telefonda bize verilen adresteki kapıyı çaldığımızda kapı otomatik olarak açıldı. O andaki şaşkınlığımızı görmeniz lazım. Bizi kimse karşılamadı derken telefon çaldı. Daha sonra bir odaya doğru girdik ve odanın kapısı üzerimize kitlendi. Çantalarımızı dışarıdaki askıda bıraktığımız için yaşadığımız paniği anlatamam. Şaşkınlığımız geçtikten sonra odayı incelemeye koyulduk. Birden zaman makinesi ile geçmişe gittiğimizi zannettim. Dekorasyon o kadar başarılıydı ki günümüzdeki tarihte olduğumuza inanmak zordu. Her yerde şifreli kutular vardı. Bir saat içerisinde tüm şifreleri çözüp odadan kaçmamız gerekiyordu. Bu oyun gerçekten iyi bir dikkat ve sağlam bir ekip gerektiriyor. Ekibi oldukça iyi kurmuş olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü birbirimizle uyumumuz çok iyiydi. Bu da alınan keyfi artırıyor tabiki. Bu kadar keyifli ve heyecanlı zaman geçirmemizin sebebi de olay kurgusunun çok iyi yapılmış olmasıydı. Şifreleri çözmek hiç kolay değil. Bu yüzden o anda süper bir beyin fırtınası gelişiyor. Aklınıza bin bir türlü olasılık geliyor ama hangisi sizin doğru yola götürecek bilemiyorsunuz. Bu sırada da zaman akıp gidiyor ama siz zamanın bu kadar çabuk geçip gittiğine inanamıyorsunuz. Özet olarak bu benzersiz deneyimi herkesin en az bir kere yaşaması gerektiğine inanıyorum. Özellikle zeka oyunlarına düşkün ve bulmacayı seven kişiler için bu odadan kaçış oyunu tam biçilmiş kaftan. Siz de bu maceraya ortak olmak isterseniz Odadan Firar Fsm web sitesinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu oyunun bana göre tek dezavantajı kurguyu bildiğiniz için bir daha aynı odada oyun oynama şansınızın olmaması. Yeni odaların açılmasını sabırsızlıkla bekleyenlerden biriyim artık...


5 yorum:

 1. Süper yaaa Bursa'ya ilk gidişimde mutlaka deneyeceğim :))

  YanıtlaSil
 2. ha haaaa duydum da demek oynadınız ha eğlenceliymiş :)

  YanıtlaSil
 3. Bak bu gerçekten harika. Bir ara bu oyunlara müptela olmuştum. Gerçek zamanlı yapıldığını ilk kez duyuyorum. Bursa'da olsam mutlaka katılırdım.

  YanıtlaSil
 4. TV de izlemiştim yaşamak hoş olmuştur mutlaka:)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll