Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?


Evde doğal yollarla saç rengi nasıl açılır merak ediyorsanız bu yazıdaki önerileri değerlendirebilirsiniz. Boyamak yerine saç renginizin doğal yöntemlerle açmayı tercih edenlerdenseniz saçınızı açmak için çok sayıda doğal yöntem olduğunu bilmelisiniz. Doğal olarak saç açmak için en yaygın olarak kullanılan yöntemlerin başında papatya suyu ve oksijenli su geliyor. Ama bu klasik ve hemen akla gelen yöntemler dışında en az bu yöntemler kadar etkili ve pratik farklı yöntemler de mevcut.

Limon İle Saç Rengini AçmakLimon ile saç rengini açmak mümkün. Bu yöntem diğer yöntemler kadar bilinmese de düzenli kullanıldığında oldukça etkili olduğunu göreceksiniz. Peki limonla saç rengi nasıl açılır? Öncelikle 1 limonun suyunu sprey uçlu bir şişeye dolduruyoruz. Duştan çıktıktan sonra fazla suyunu aldığınız nemli saçlara limon suyunu püskürtün. Bu şekilde 20 dk kadar bir süre bekleyin ve daha sonra saçlarınızı durulayın. Bu işlemi saçınız arzu ettiğiniz renge gelene kadar haftada bir uygulayabilirsiniz. Limonun açıcı etkisini arttırmak için güneş ışınlarından da faydalanabilirsiniz. Limon suyu püskürttüğünüz saçlarınızı 20 dakika boyunca güneşin altında da bekletebilirsiniz. Kuru saçlara uygulayacaksanız sprey şişesine 1 limonun suyunu ve 1 bardak su ekleyip, o şekilde saçınıza püskürtebilirsiniz.

Karbonat İle Saç Renginizi Açın


Saç şampuanlarına alternatif  gösterilen karbonat, sadece saçı temizlemekle kalmıyor aynı zamanda da renginin açılmasında da rol oynuyor. Duşta, saçınızı ıslattıktan sonra bir miktar karbonat ile saçınızı ovalayın. 10 dk bekledikten sonra durulayın. Duş sonrası saçınızı güneş ışığı ile kurutursanız daha etkili sonuç alırsınız.

Bal ve Zeytinyağı Maskesi İle Saç Rengini AçmakEşit miktarda bal ve zeytin yağını bir kapta karıştırın. Miktarı saçınızın kalınlığına ve uzunluğuna göre değişecektir. Islaklığı alınmış, nemli saçlara karışımı yedirin. 1 saat kadar karışımı saçınızda bekletin. Bu maske saçın rengini açmakla beraber aynı zamanda saçınıza bakım da yapacaktır.

Tarçın ile Saç Rengi Nasıl Açılır?Tarçın ile saç rengini açma, en az bilinen ama en etkili olan doğal yöntemlerden biridir. Tarçın ve saç kremi ile hazırlayacağınız maske, saç renginizi bir kaç ton açacaktır. 2 Yemek kaşığı saç kremi ve 1 yemek kaşığı toz tarçını karıştırın. Karışımı saçınıza uygulayın. Saçınızda kalma süresi uzadıkça etkisi artacağı için bir gece saçınızda bekelemsinde fayda var. Saçınıza bone geçirip, bu şekilde uyumayı deneyebilirsiniz. Sabah saçınızı durulayın. Saçınızı güneş ışınlarından mahrum bırakmayın ki açılma daha etkili olsun.


2 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll