Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Konsantrasyonu Arttırmak İçin Öneriler

Gün içerisinde odaklanma sorunu yaşıyor, dikkatinizi toplamakta zorluk çekiyorsanız hemen panik yapmayın. Küçük püf noktalarına dikkat ederek konsantrasyon gücünüzü arttırabilirsiniz.

stres


Ders çalışırken bir türlü kafanızı toparlayamıyor, iş yerinde işlere aklınızı veremiyor hatta gazete, kitap okumak ta bile güçlük çekiyor olabilirsiniz. Bu tavsiyeler ile konsantrasyon güçlüğünün yol açtığı problemlerle başa çıkabilirsiniz.

1- Protein Tüketimini Arttırarak Konsantrasyon Güçlüğü İle Savaşın

Protein zengini kabul edilen peynir, yoğurt, balık, yumurta ve et gibi besinlere beslenmenizde daha çok yer vererek odaklanma sorunu ile mücadelenizde güç kazanabilirsiniz.

2- Sindirim Sistemini Önemseyin

Beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz edin,  sindirim siteminde meydana gelen rahatsızlıklar besinlerden gerektiği kadar yararlanmanızı engelleyecektir.

3- Stresle Başa Çıkmayı Öğrenin

Pek çok hastalığın ana nedeni kabul edilen stres, odaklanma sorunlarının da baş rolde karşımıza çıkıyor. Sevdiğiniz aktivitelere hayatınızda daha çok yer açarak stresi yaşantınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

4- Balık Yağı İle Destek Sağlayın

Balık yağının içeriğinde bulunan DHA, beyin gelişimi için önemli bir yağ asidi. Beslenmenizde haftada iki kere balık yemeye özen gösterin.

2 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll