Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Amerika’dan Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?  Amerika’dan alışveriş yapmak için güvenilir siteleri tercih etmelisiniz. Mesela markaların kendi siteleri oldukça güvenilirdir, bunun dışında tercih edebileceğiniz farklı güvenilir sitelerden de fiyatları kıyaslayarak alışveriş yapabilirsiniz. Amazon.com, Buy.com,Walmart.com gibi büyük alışveriş sitelerinden alacağınız ürünün fiyatını araştırıp tercih ettiğiniz sitenin güvenilirliğini kıyaslayabilirsiniz. %15’ten büyük fark sitenin sadece müşteri çekmek için veya sahtekarlık amaçlı kurulmuş olduğunu düşündürebilir. Twitter, Facebook gibi sosyal medya ağlarında sitelere dair araştırma yapabilirsiniz. Satış yapılan ürünlere yapılan yorum ve puanlamalar, müşteri memnuniyetini ifade etmesi açısından önemlidir. Eğer ingilizce biliyorsanız sitenin kullanım koşullarını, gizlilik politikasını inceleyebilirsin bu sayede profesyonel çalışıp çalışmadıklarını ve kredi kartı bilgilerini koruma kapasitelerini anlayabilirsiniz.
            Amerika'da online satış yapan siteler, ödeme yöntemi olarak authorize.net veya paypal tabanlı kredi kartı ödemesi kabul etmektedirler. Alışveriş yapacağınız sitenin ödeme ekranında adres çubuğunda kilit işareti yoksa dikkat etmelisiniz, güvenilir olmamasına işaret olabilir. Buna dikkat etmezseniz kredi kartı bilgilerini kaptırabilir ve dolandırılabilirsiniz.
Ürünleri alışveriş sepetine attıktan sonra ödeme ekranına geldiğinizde “Billing Address” ve “Shipping Address” olmak üzere iki adres alanı görürsün. “Billing Address” bölümüne fatura adresini yani banka kartının adresi olarak belirttiğin adresi “Shipping Address” alanına ise gönderi adresini yazmalısınız. Satın aldığınız ürünü kargolamak istediğiniz adresi buraya yazmalısın. Amerikan siteleri genellikle Amerika dışına gönderim yapmadığı için bu noktada AmerikaPostam.com ‘a kayıt olup, size tahsis edilen Amerika adresine gönderim yapabilirsiniz.
Amerika’da tatil zamanları aynı zamanda indirim zamanlarıdır. Amerika’da Noel tatilinin hemen ardından ucuzluk başlıyor. Martin Luther King günü, Başkanlık günü, Paskalya bayramı gibi özel ve önemli günler de yine büyük indirimlerin yapıldığı günlerdir. Her yıl Kasım ayının son haftası başlayan ve "Black Friday" adıyla anılan Amerika'nın New York kentinde gerçekleştirilen indirim günü de dünyanın pek çok yerinden yoğun ilgi görüyor. Eğer amacınız özellikle ucuza alışveriş yapmaksa seyahatinizi bu güne denk getirebilirsiniz. Hatta Türkiye’den bunun için özel turlar düzenlendiğini bile duymuştum.
Alışverişi doğrudan Türkiye adresine istediğinizde belli bir limitin üzerindeki alışverişlerin gümrük vergisine tabi olur bunu unutmamalısınız. Ürünlerin değeri 75 euro’nun altında ise  vergiden muaf oluyorlar. Ürünlerin gümrüğe tabi olması durumunda ise sadece ürün bedelinin yüzde 20’si kadar bir vergi oluşuyor.


1 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll