Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Bir İç Mimara Neden İhtiyaç Duyulur?Düz bir mantıkla bakarsanız asında bütün evler dört duvardan oluşur ve birbirinin neredeyse aynısıdır. Peki, neden bazıları diğerlerinden daha güzel ve hayran olunası görünür? Çünkü işin içinde bir profesyonelin parmağı vardır; yani bir iç mimarın! “Bir mekana baktığında dört duvardan fazlasını gören kişiye iç mimar denir” gibi duygusal bir tanımlama yaparak konunun nereye gideceğinin sinyalini verebiliriz.

Kendi kendinizi ameliyat etmeye kalkmayın

Ülkemizde iç mimarlık denilince hangi eşyanın nereye konulacağının kararını veren kişi geliyor akla çoğunlukla. Ancak durum bundan ibaret değil. İç mimarlar mekan tasarımı yapar. Mevcut alanı daha iyi nasıl kullanabileceğinizi, ne tür tadilat işlemlerinin gerekli olduğunu, evin hangi alanını ne için kullanmanız gerektiğini, yemek masanıza ışığın geliş açısını, çalışma odanızı hangi renge boyarsanız daha verimli çalışacağınızı sanatsal bir yorumla tespit edip çözüme kavuşturan kişidir. Yani profesyoneldir.
Tüm bu konularda sizin de fikirleriniz olabilir elbette. Örneğin bir yeriniz ağrıdığında da sorununuzun ne olabileceği ile türlü fikirleriniz olur ama oturup da kendi kendinizi ameliyat etmeye kalkmazsınız. Burada da aşağı yukarı aynı durum söz konusu. Yeni bir eve ya da ofise taşınırken, mevcut düzeninizden sıkılmışken ya da ihtiyaçlarınız değiştiği için yeniden yapılanmaya gitmek istediğinizde kapısını çalacağınız kişi bir iç mimardır.

Hem sanat hem bilim

İstediğiniz semtte, tam da istediğiniz gibi bir ev buldunuz. Mortgage başvurunuzu da yaptınız. Her şeyiniz hazır. Hayalinizdeki eve kavuştunuz. Şimdiye kadar aklınızdan geçen her şeyi gerçekleştirme zamanı geldi çattı. Çünkü o sizin eviniz, özgürsünüz. Asma tavan mı yaptırmak istiyorsunuz, İskandinav tarzında mı döşensin istiyorsunuz, çocuklarınız aynı odayı paylaşmak istemiyor ama yalnızca tek bir odanız var ve buna bir çözüm mü arıyorsunuz, eviniz az ışık aldığı için dekorasyonda ışık dengesinin sağlanmasını mı hayal ediyorsunuz, banyonuzun ve mutfağınızın daha kullanışlı ve modern olmasını mı istiyorsunuz? İşte tam da bu noktada bir iç mimara ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü o hem sanatçıdır hem de işin teknik kısımlarını, neyin mümkün olup neyin olmayacağını bilen bir nevi bilim adamıdır. Sonuçta hayal dünyanız zaman zaman fizik kurallarını hiçe sayan fikirler de üretmiyor değil.
İç mimar konusunda ikna oldum ama bir iç mimar nereden bulunur diyorsanız da Armut.com imdadınıza yetişiyor. Birden fazla iç mimara derdinizi anlatıp teklif alabilirsiniz. Hem bütçenize uygun biriyle çalışma fırsatınız olur hem de müşteri yorumlarını okuyarak referans işini de kolay yoldan halletmiş olursunuz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll