Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Erkeklere Mont Seçmek Zor Bir İş Değil!


Rüzgar kuzeyden esmeye başladığında, en ‘erkek’ erkek bile yeni bir kış montu için alışverişe çıkma ihtiyacı duyar. Online giyim satış mağazalarında, kendinizi soğuktan korumanıza yardımcı olmak için bir sürü mont seçeneği bulabilirsiniz ancak lütfen kışlık parkanızı ofise ya da gece dışarıya çıkarken giymemeye dikkat edin.

Bunun yerine kalçanızla dizinizin arasında kadar uzanan geleneksel bir palto satın almak sizin için çok daha iyi olacaktır. Eğer kış montunuzu nasıl seçeceğinizi biliyorsanız, bu durumda ceket ile palto arasındaki farkı da biliyorsunuz demektir. Ceket kalçalarınıza kadar uzanırken, sizi gerçekten sıcak tutmak için pek de fazla işe yaradığı söylenemez. Ceketinizi kalın bir süveter ya da blazer üzerine giymek mümkün değildir. Diğer taraftan palto daha kalın ve doğal bir materyalden üretilir ve sizi sıcak tutmak için olmazsa olmaz kıyafetlerden biri olarak kabul edilir.


Dolayısıyla termometre sıfırın altını gösterdiğinde donmak istemiyorsanız, erkek montu seçmek için size sunacağımız tavsiyelere kulak vermek isteyebilirsiniz. İlk olarak masaya yatırmamız gereken konu şüphesiz kumaş olacaktır. Bu kış giyeceğiniz paltoyu nasıl bulacağınızı anlamanın en önemli yolu kumaşları anlamaktan geçiyor. Sizi sıcak tutacak en iyi ve en kaliteli kumaşlar her zaman yün ve kaşmir olacaktır. Kaşmir çok daha sıcak tutar ancak çok pahalıdır. Ayrıca kumaşın dayanıklılığı özellikle soğuk ve karlı havalarda yünün tercih edilmesine neden olur. Eğer gerçekten ama gerçekten sıcak tutacak bir monta ihtiyaç duyuyorsanız, o zaman astarında ince bir Thinsulate dolgusu ya da kaz tüyü bulunan bir model tercih edebilirsiniz. Bu size fazladan bir katman sunacaktır ancak çoğu durumda yün ya da kaşmir bir palto kıyafetlerinizin üzerine rahat bir şekilde oturması için sentetik bir astara sahip olacaktır. Paltonuz üzerinize oturduğunda dış yüzeyde kalan kumaş üstüne düşeni zaten yapacaktır.Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise kesim olacaktır. Kesim gerçekten de en önemli noktalardan biridir. Doğru kesimi bulmak için yapmanız gereken tek şey her zamanki ceket bedeninden bir beden büyük olan montu tercih etmek olacak. Böylece omuzlarınızı ve boynunuzu zorlamadan montunuzun altına istediğiniz kadar kıyafet giyebilirsiniz. Omuz dikişleri, doğal omuz çizginizin hemen üzerine düşecektir. Böylece montunuzun altına rahatça bir spor ceket ya da klasik ceket giyebileceksiniz. Montunuzu yalnızca ayaktayken denemeyin. Oturun, kollarınızı kaldırın, yere eğilin, ayakkabılarınızı bağlayın. Montunuzu birbirinden farklı ortamlarda giyeceksiniz, bu nedenle son kararınızı vermeden önce bir test sürüşü yapmanızın sakıncası yok değil mi?2 yorum:

  1. Ilk 2 secenek resmen esimin vazgecemedigi mont modelleri :) Bence de mont erkek icin daha kolay ama ben sicak tutan rahat ve guzel gorunen montlari bulurken zorlaniyorum:)

    YanıtlaSil
  2. Günlük hayatta eşim ve oğlum için spor kıyafetler tercihimizdir erkek kıyafetlerinede el atman iyi olmuş

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll