Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kızlar Barbie İle Prensese Dönüşecek


Kız çocuk oyuncakları denilince akla ilk gelen oyuncakların başında Barbie bebek gelir sanırım. Yarım asrı aşkın zamandır, adeta oyun dünyasının kraliçesi olan Barbie oyuncakları ile kız çocukları tek başlarına ve hiç sıkılmadan saatlerce oynayabiliyor.

Oyuncak bebeklerini en yakın arkadaşı olarak kabul eden çocuklar için Barbie’nin yeri oldukça ayrıdır demek de yanlış olmaz öyle değil mi?

Barbie bebeğini beslemek, uyutmak, onunla sırlarını paylaşmak, saçlarını taramak ve hatta ona sarılıp uyumak, çocukların uçsuz bucaksız ve bir o kadar da renkli hayal dünyalarını var eden en önemli parçalardır aslında.

Daha çok küçük yaşlarından itibaren süslenmeye, farklı kıyafetlere ve makyaja meraklı olan kız çocukları Barbie bebekleri ile kimi zaman bir prenses olur kimi zaman bir iş kadını ya da doktor hatta kimi zaman da bir denizkızı…

Peki, Barbie Bebek Nasıl Ortaya Çıktı?Çocukların, o zamana kadar yapılan karton yetişkin bebekler ile oynamaktan sıkıldığını fark eden ABD’li iş kadını Ruth Handler, kızı Barbara Handler’dan esinlenir ve ilk olarak 1959 yılında, o güne kadar başka bir emsali olmayan Barbie bebeği tasarlar. Her ne kadar piyasaya çıkış tarihi 1959 olsa da asıl ününe 1990’lı yıllarda kavuşan Barbie, ilk çıktığında yalnızca manken olarak oyuncak raflarında bulunabiliyormuş. Ancak geçen zaman içerisinde doktor, öğretmen, sporcu, iş kadını, kuaför gibi farklı meslek türlerine uyarlanan Barbie bebekler rengârenk, çeşit çeşit elbiseleri ve yan ürünleri ile çocukların kalbinde uzun yıllardan bu yana taht kurmayı başarmış.

Barbie Bebek Çeşitleri

Barbie bebek bakıcısı olmayı, büyük bir zevkle üstlenen kız çocuklarına alınabilecek en güzel hediyeler arasında yer alan Barbie bebekler, Barbie oyun seti, Barbie peri kızı, Barbie denizkızı, Barbie bebek evi gibi pek çok Barbie oyuncağı yer almaktadır.

Çocuklar kadar yetişkin kadınlar tarafından da büyük ilgi gören Barbie bebekler aynı zamanda kalem kutusu, çanta, matara, oyun çadırı gibi pek çok ürüne de ilham kaynağı olmuştur.

Barbie’nin birbirinden eğlenceli tasarımları ile kızlar artık kendilerini her yerde prenses gibi hissedecek…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll